Wpis z mikrobloga

Ma ktoś garaż murowany wolnostojący?
Jakie są skrajne warunki w szczycie lata i zimy jeśli chodzi o temperaturę i wilgotność?

Chciałbym żeby warunki chociaż były zbliżone do komórki lokatorskiej w garażu podziemnym(a miałem w tym garażu w bloku tak agresywna wentylację że często temperatura była 1:1 z dworem xD), ale nie wiem czego się spodziewać.

Myślę też o jakimś grzejniku elektrycznym żeby w zimie podciągnąć temperaturę chociaż do granicy normalności, nie wiem czy to będzie 0C czy 16C żeby graty się miały dobrze, ale nie wiem czy jest sens.

#garaz #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #remontujzwykopem
  • 9
  • Odpowiedz
@villager: Ja mam jednostkę klimy z funkcją grzania założoną, polecam bo załatwia oba problemy + jest o wiele bardziej wydajna prądowo niż farelka (chociaż w ciężki mróz nie da rady, więc warto i farelkę mieć lol)
  • Odpowiedz
@villager: podejrzewam że koszt ocieplonego garażu będzie kilkukrotnie większy niż wartość gratów tam chowanych. Jak chodzi o jakieś kosiarki, podkaszarki, narzędzia, grille gazowe albo tanie rowery czy zabawki dla dzieci to nieocieplony spokojnie wystarczy, ważne żeby wilgoć się nie skraplała i był w miarę szczelny.

Teraz planuję sobie małym kosztem zbudować na działce letniskowej coś takiego o konstrukcji drewnianej jak na filmie, tylko dodatkowo ze styropianem w podłodze przykrytym płytą osb
wredny_bombelek - @villager: podejrzewam że koszt ocieplonego garażu będzie kilkukrot...
  • Odpowiedz
garaż przy osiedlu z wielkiej płyty do kupienia


@villager: to ja mam taki w zasadzie. Z gazbetonu. Zima jest prawie 1:1, latem jest chłodniej niż na zewnątrz

Brama stalowa, napchane styropianu

Można to ocieplić

Miałem 16 lat to tam koczowalem z ekipa przy farelce i jointach. Zimno było jak cholera xD wiecznie przeziębiony

Moje jakieś graty tam leza i yolo
  • Odpowiedz