Wpis z mikrobloga

Najbardziej patologiczne pytanie jakie słyszę przy sprzedaży: a dlaczego Pan sprzedaje? Najlepiej jak jest jeszcze uargumentowane, no bo ma Pan go tylko rok.

U nas jest taka mentalność, że jak już się kupuje auto to niech będzie na całe życie aż pójdzie na złom na żyletki. Mam 28lvl, kupuje sobie auta żeby nimi pojeździć i jak mi się znudzi to zmieniam na inny, co to za pytanie idiotyczne.

#januszebiznesu #motoryzacja #samochody #otomoto #zalesie
  • 75
  • Odpowiedz
@tojapaweu Ja tam skisłem tutaj z innej rzeczy, liczba foteli jako wyznacznik tego czy auto jest szybkie czy nie xD
Skisłem bo dość często to widuje, kiedy młodzi ludzie w swoich "szybkich samochodach z dwoma fotelami" rażąco łamią przepisy bo to dla nich jedyna szansa żeby w ogóle dogonić moje kombi z fotelikiem z tyłu XD
  • Odpowiedz
Mam 28lvl, kupuje sobie auta żeby nimi pojeździć i jak mi się znudzi to zmieniam na inny, co to za pytanie idiotyczne.


@tojapaweu: czyli pytanie zasadne a Twoja odpowiedź daje podstawy sądzić, że o auto nie dbasz skoro zaraz wymieniasz na inne, olej pewnie nie zmieniony bo po co, itp.
  • Odpowiedz
@tojapaweu:

Kiedy jak nie teraz mam próbować szybkie auta dwudrzwiowe


To se próbuj i sprzedawaj, ale miej świadomość, że jednak większość ludzi kupuje samochód używany, a po kilku latach go sprzedają jak już jego stan jest niezadowalający. Skoro taka jest tendencja, to nie dziw się, że komuś zapala się lampka jak sprzedajesz auto po roku.

@Kriegor

liczba foteli jako wyznacznik tego czy auto jest szybkie czy nie


No przecież to zwykle
  • Odpowiedz
  • 0
@nilmerg Wrecz przeciwnie. Kupując auto wertuje je bardzo dobrze, sprawdzam aby nie władować się na minę, do tego często inwestuje w nie, aby wyglądało lepiej.
  • Odpowiedz
Kiedy jak nie teraz mam próbować szybkie auta dwudrzwiowe czy nawet dwuosobowe? Zegar tyka, zaraz będzie rodzina, dzieci i skończę w jakimś kombi z fotelikami.


@tojapaweu: ale ludzi nie obchodzi Twój motyw tylko jakie miałeś podejście do utrzymania samochodu.

Najlepiej się kupuje samochody od kogoś komu były potrzebne do zarabiania, bo taka osoba nie ma czasu na przestoje i naprawia kompleksowo wręcz na zapas
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm No nie wiem, często wydaje mi się, że to zaleta, że ktoś zrobił polerkę całej karoserii, okleił ppf, dołożył jakieś dokładki, zmienił choćby układ wydechowy, felgi czy założył lepsze opony.
  • Odpowiedz
Wrecz przeciwnie. Kupując auto wertuje je bardzo dobrze, sprawdzam aby nie władować się na minę, do tego często inwestuje w nie, aby wyglądało lepiej.


@tojapaweu: czyli kupujesz auto z myślą, żeby chwilę pojeździć i zaraz wymienić a mimo to w nie inwestujesz i dbasz tak jakby miało Ci służyć 20 lat? Oczywiście możesz tak robić, ale rozsądniej jest założyć, że jednak jesteś racjonalny i tego nie robisz. Ukryta wada to też
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke

to pytanie zadaje się po to zeby potem widzieć jak zapytany wije się z odpowiedzią i mieć pewność że sprzedajacy sprzedaje trupa.


Tak, tak, wije się. XD

Krótka piłka - bo go już nie potrzebuję/bo chcę zamienić go na pieniądze i tyle z twojego obserwowania wicia się. XD
  • Odpowiedz
@Kotouak:

A czemu pan kupuje?


@tojapaweu:

bo mi się znudziło


Dokładnie tak odpowiedział handlarz udający prywatnego sprzedającego, sprzedając rodzinnego minivana po 6 miesiącach i mając w tym samym czasie aktywne 3 ogłoszenia na sprowadzone pokolizyjne auta. Na pewno super uczciwy człowiek, ciekawe czemu wstydzi się swojego fachu xD
  • Odpowiedz
do tego często inwestuje w nie, aby wyglądało lepiej


@tojapaweu: czyli gleba i felgi hehe? a zawieszenie? hamulce? mechanika? kto by się tam przejmował jak zaraz idzie do żyda
  • Odpowiedz
  • 0
@tojapaweu no jeżeli kupiłeś coś i chcesz to nagle sprzedać (masz mniej niż rok-dwa lata) to znaczy że coś się szykuj, jakiś remont/wymiana w którą nie chcesz się pchać ( ͡º ͜ʖ͡º) a odpowiedź jest prosta:
- kupiłem/kupuje nowe auto i ot cała historia
  • Odpowiedz
@tojapaweu: Ja kupiłem auto w styczniu i będę musiał sprzedać latem i mimo, że jeszcze nie sprzedaje, to już mam w głowie ile będę musiał się użerać z kupującymi, a dlaczego po pół roku pan go sprzedaje, bo #!$%@? potrzebuje hajsu, nieprzemyślany zakup.
  • Odpowiedz