Wpis z mikrobloga

Ranking krajów, gdzie ludzie najdłużej mieszkają z rodzicami

Zastanawialiście się kiedyś, w których krajach młodzi ludzie najdłużej zostają pod skrzydłami rodziców? Oto ciekawe statystyki:

Chorwacja - średni wiek wyprowadzki: 33,4 lata
Słowacja - średni wiek wyprowadzki: 30,8 lat
Grecja - średni wiek wyprowadzki: 30,7 lat
Bułgaria - średni wiek wyprowadzki: 30,3 lat
Hiszpania - średni wiek wyprowadzki: 30,3 lat
Malta - średni wiek wyprowadzki: 30,1 lat
Włochy - średni wiek wyprowadzki: 30 lat
Polska - średni wiek wyprowadzki: 29 lat
A jak to wygląda w porównaniu ze Skandynawią? W Szwecji, tylko 5,7% osób w wieku 18-34 lat mieszka z rodzicami, a średni wiek wyprowadzki to zaledwie 21,4 lata.

Co sądzicie o tych danych? Kiedy Wy się wyprowadziliście?
żródło : https://finanse.wp.pl/polacy-mieszkaja-z-rodzicami-prawie-do-trzydziestki-gdzie-w-ue-ida-na-swoje-najszybciej-6937961631423072a

#statystyki #ciekawostki #mieszkanie #rodzina #przegryw
alberto81 - Ranking krajów, gdzie ludzie najdłużej mieszkają z rodzicami

Zastanawial...

źródło: B345y5pCQAA5mKo

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@alberto81: ale dlaczego mam się wyprowadzać, jaki jest powód? Nie mam partnerki, nie mam znajomych. Nikt mi do chaty nie przychodził nigdy. Mam #!$%@?ć 3 klocki na samo mieszkanie tylko dlatego by być cool?
  • Odpowiedz
ja tam nic nie daje wj mam


@Tomaszx1994: jakbym nie miał kasy to też bym nie dawał no ale wtedy zmieniłby się powód dlaczego z nimi mieszkam.
Jednak gdybym miał mieć rodzinę to wiele musiałoby się zmienić.

Nie mam problemu z załatwianiem spraw więc mieszkanie samemu mnie nie usamodzielni bardziej chociaż pewnie by to wpłynęło na postrzeganie innych i pewnie chciałbym wówczas być z kimś. Ale na szczęście nie muszę sobie
  • Odpowiedz
  • 1
Miałem 23 jak się wyprowadziłem. Od 16 roku dorzucałem się do życia. Nie odziedziczylem nic w spadku. Całe życie byłem zależny od siebie.
  • Odpowiedz
@alberto81: miałem 19 lat jak się wyprowadziłem i 30 jak kupiłem własne mieszkanie.
#!$%@? bym dostał i nigdzie bym w życiu nie doszedł mieszkając z rodzicami
Co najwyżej dostałbym nowej choroby psychicznej
  • Odpowiedz
Chorwacja - średni wiek wyprowadzki: 33,4 lata

Słowacja - średni wiek wyprowadzki: 30,8 lat

Grecja - średni wiek wyprowadzki: 30,7 lat

Bułgaria - średni wiek wyprowadzki: 30,3 lat

Hiszpania - średni wiek wyprowadzki: 30,3 lat

Malta - średni wiek wyprowadzki: 30,1 lat

Włochy - średni wiek wyprowadzki: 30 lat

Polska - średni wiek wyprowadzki: 29 lat


@alberto81: aleś to przejrzyście napisał :P dobrze, że nie pełnym zdaniem dla każdego kraju
  • Odpowiedz
@alberto81 moim zdaniem wyprowadzka, jeżeli jest się singlem i nie ma w domu patoli nie ma sensu. wydasz hajs na wynajem i prawie nic nie zostanie. 26 na karku i żyje ze starymi i kotem i jest git.
  • Odpowiedz
Mam #!$%@?ć 3 klocki na samo mieszkanie tylko dlatego by być cool?


@mlodyhuop01:

Nie daj sobie wmówić, że mieszkanie z rodzicami to coś złego.

Wyprowadzka ma sens, gdy:

1. Idziesz na studia do innego miasta.
2. Masz patolę w domu.
3. Masz patolę, ale innego rodzaju (np. control freakowa matka, albo robią problemy z dupy).
4. Zarabiasz na tyle dużą kasę, że wynajem nie robi różnicy.
5. Praca w innym mieście.
  • Odpowiedz
@inozytol: to w zasadzie zamyka temat.

Wystarczy też spojrzeć na otoczenie, kiedy znajomi się wyprowadzali.. tylko jak kogoś poznali weszli w związek i zamieszkali razem, a jak związki klękały to też każdy wracał wtedy do rodziców.
Ewentualnie druga grupa, osoby ze wsi czy małych miejscowości którzy byli zmuszeni się wyprowadzić za edukacją.
  • Odpowiedz