Wpis z mikrobloga

Potrzebuję zainstalować kamerę przy budowie domu. Prąd jest. Wifi brak.
Tu pojawia się pomysł z kamerą z połączeniem GSM na kartę SIM.
Moje pytanie brzmi, jaką kartę powinienem kupić do takiej kamery żęby wszystko śmigało i mógłbym komfortowo zdalnie zobaczyć co i jak na budowie? Interesuje mnie przede wszystkim ilość GB internetu jaki powinna posiadać taka karta.
I jak to wygląda w przypadku nagrywania całości żeby móc mieć dostęp do nagrań w przeszłości - tzn. musi być skonfigurowana jakaś chmura czy wystarczy wrzucić do kamery kartę SD?
Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc i wskazówki bardziej doświadczonych osób, bo nie do końca kumam ten mechanizm. Kamerę przez wifi ogarnąłbym raczej bez problemu ale póki co pozostaje GSM.

Tu link do kamery, która wpadła mi w oko:
kamerka
#kiciochpyta #budowadomu #budowa #pytanie
J_Dilla - Potrzebuję zainstalować kamerę przy budowie domu. Prąd jest. Wifi brak. 
Tu...

źródło: Zrzut ekranu 2024-05-12 o 21.11.40

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@J_Dilla: szkoda kasy na rozwiązanie, które nie będzie działać i nie odstraszy potencjalnego złodzieja. Więcej da zamontowanie tabliczki "Obiekt chroniony XXX" (gdzie "XXX" jest nazwą firmy ochroniarskiej działającej w okolicy).
  • Odpowiedz
Ja mam u siebie na budowie kamerkę z panelem słonecznym reolink go pt plus. Wysyła powiadomienia jak wykryje ruch, wtedy też zaczyna nagrywać na kartę i jednocześnie przesyłać do chmury (płatna). Jestem zadowolony z tego rozwiązania. Mam kartę sim lajt mobile i jakieś 10gb transferu, abonament ok 20zł, który mogę wypowiedzieć kiedy chcę. Jak dla mnie te 10gb wystarcza w zupełności, ale kamera nie nagrywa ciągle i nie zużywa zbyt dużo transferu.
  • Odpowiedz