Wpis z mikrobloga

Jaki sukces odnieśli najlepsi uczniowie w waszych klasach, do których chodziliście?

U mnie chyba każdy skończył marnie.

1. Dziewczyna z gimnazjum, która uczyła się ponadprzeciętnie zaszła w ciążę pod koniec liceum, dziś ma 3 dzieciaków i sprzedaje thermomixy
2. Mój kolega z gimnazjum, który się wyróżniał i każdy wróżył mu świetlaną przyszłość został jakimś monterem kabli finalnie bo w międzyczasie zmarła mu matka, został sam z ojcem i małym bratem, którym się opiekował. Olał studia i lekko mu odwaliło.
3. Jedna laska z podstawówki tańczy w jakimś zespole ludowym

W szkole średniej to nie miałem żadnych geniuszów i każdy był tak samo przeciętny.

#szkola #kiedystobylo #nostalgia
  • 6
  • Odpowiedz
@Neobychno: trochę nie rozumiem twojego określenia, że skończyli "marnie". Czy mógłbyś wyjaśnić? Każda z tych osób może być szczęśliwa w tym co robi i jak żyje, a twoje określenie, że skończyli marnie to jedynie projekcja tego, że to dla ciebie takie skończenie byłoby marne. a jakie nie byłoby marne, jakby pracowali w pracy, którą ty określasz za bardzo dobrą, wiedli życie, które według ciebie byłoby szczęśliwe? spróbuj nie oceniać innych ludzi
  • Odpowiedz
  • 1
@Castellano: No dobra, zgadzam się z tym co napisałeś. Po prostu jak chodziliśmy razem do szkoły, to wtedy byłem przekonany, że osiągną coś więcej w życiu. Marnie to faktycznie złe słowo, bo oprócz chłopaka nr 2, reszta chyba jest zadowolona z tego co robią i gdzie są.
  • Odpowiedz
@Neobychno: Mam kontakt z jednym najlepszym z liceum. Skończył informatykę i bardzo dobre pieniądze zarabia jako programista. Spora część ludzi podobnie żyje z kucowania, część ukończyła SGH i robi karierę w finansach, reszta polibudy i jakoś sobie radzi po zakładach/biurach/budowach. Ja miałem świetny pomysł skończenia FiRu na UŁ i sobie nie radzę za bardzo ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale najlepszym uczniem nie byłem, raczej takim średnio-niższym w
  • Odpowiedz