Wpis z mikrobloga

@malebro: Co zmieniło? Wiele, a może nawet więcej. U mnie zaczęło się w 1976 roku - wtedy nie było takiego dostępu do wiedzy, ale pomalutku pewne sprawy mi rozjaśniono, a to pomogło w wielu aspektach mojego życia - zdrowie, sprawność, ect.
  • Odpowiedz
@malebro: medytacja to jak siłownia. tyle, że siłownia jest dla mięsni, a medytacja dla umysłu. To faktycznie wygląda to podobnie do siłowni i polega na powtórzeniach pewnych ćwiczeń/obserwacji/sposobu myślenia (tzw uważności) aż tak wchodzi to w nawyk i z czasem zaczynasz stosować nie tylko w trakcie medytacji, ale w codzienności. Uważność natomiast w skrócie polega na wyodrębnieniu z naszego strumienia świadomości obserwatora, który na co dzień miesza się i łączy ze
  • Odpowiedz
@malebro:

a cieleśnie coś zmienia?


Ciało jest umysłem uwięzionym w czasie, a więc wpływa. Jednak nie natychmiastowo, no i wymaga regularnego siedzenia, inaczej narrator nie odpuści i tym samym nie utrwali się nowa równowaga. Rownowaga jest tutaj kluczem i "siłą sprawczą", stan homeostazy jest naturalnym stanem istnienia, w którym ciało jest zdrowe i silne, a więc w tym stanie umysłu daży do takiej postaci. Od wyrównania pracy półkól mózgu, przez wyregulowanie
  • Odpowiedz
@malebro: twój umysł jest jak pies na smyczy. Albo ty go kontrolujesz albo on ciebie ciągnie gdzie chce a Ty nie masz nic do gadania. Odpal sobie minutnik na 5 min i Sprobuj siedziec o niczym nie myśląc. Po chwili zorientujesz sie ze miałeś mysl o tym co zjesz na kolacje, jakies wspomnienie z dzisiejszego dnia a potem jakas rozkmine o jutrzejszym dniu. Twój umysł bedzie podsuwal ci różne mysli a
  • Odpowiedz
@malebro:

:) Ustaw sobie timer(są takie np. z dzwiękiem gongu, który tak nie wyrywa jak minutnik), żeby nie "pilnowac czasu" bo to jest silna kotwica dla myśli, a czasem jak będzie Ci się dobrze siedziało, to przeciągaj i zobacz czy np już 15-20 min nie wpłynie korzystniej np na Twój stan wewnętrzny i odczucie ogólnej równowagi. Niestety wysprzęglenie umysłu i uspokajanie całego ciała wymaga czasu, ale każdy ma inną świadomość siebie
  • Odpowiedz
@edmund-kwas: jest sporo filmów na YT z Eckhartem, można sobie rzucic okiem i conieco uszczypnąc jego filozofii :) Fajny, bardzo mądry i pozytywny gość, też bardzo polecam! :)
  • Odpowiedz