Wpis z mikrobloga

  • 0
@DigitalPasztet w KFC mięcho się robi tak: wkładasz kurczaka do czegoś co przypomina bęben od pralki, do tego wlewasz marynatę z kostkami lodu i włączasz maszynę, to się tam bełta z 15 minut. Wyjmujesz kuraka i do mąki, panierujesz, układasz na krateczce i smażysz w głębokim oleju (frytura).
  • Odpowiedz
  • 4
@Emble no tak wiadomo że w domu ciężko tak wybełtać dlatego ten patent z wodą pomaga żeby więcej tej mąki się przyczepiło, tutaj w filmiku też typ testował dużo i ostatecznie doszedł do tego że z wodą wychodzi najbliżej tego co kfc
DigitalPasztet - @Emble no tak wiadomo że w domu ciężko tak wybełtać dlatego ten pate...
  • Odpowiedz
@DigitalPasztet: Używałem.
Nie ma to związku z MSG, ale z tego co kojarzę, to chyba delikatnie za słodkie dla mnie było, ale po prostu bym zmniejszył cukier.

Polecam ogólnie przyprawy brać na allegro w dużych paczkach. Po pierwsze - rzadziej się je kupuje, po drugie - jest dużo taniej. :)

MSG dodałem kapkę do wigilijnej grzybowej (na bulionie warzywnym domowym) i naprawdę fajnie podbiło smak.
  • Odpowiedz
  • 0
@kemek ja się bawię i eksperymentuje amatorsko zazwyczaj wyłapuje ciekawe koncepty z różnych filmików i jakoś staram się łączyć żeby coś ciekawego wyszło akurat tutaj dalem łyżeczkę cukru pudru do panierki a nie czułem słodkości i dałbym więcej :d

chociaż patrzę teraz że foxx do marynaty daje 5 łyżek i potem jeszcze trochę do panierki więc faktycznie dużo
  • Odpowiedz