Wpis z mikrobloga

W sobotę prawdopodobnie będę mieć gościa. Faceta pierwszy raz przychodzi do mnie, jest trochę starszy ode mnie i dobrze zarabia wydaje się normalny. Moje pytanie co przygotować na przekąski żeby się nie zblaznic a żeby wyszło fajnie? Przyjdzie wieczorem więc to też nie kolacja a raczej coś do drinka. Proszę o jakies proste sugestie bo nie jestem mistrzem kuchni. Wiadomo że co innego robi się dla znajomych w moim wieku a co innego dla takich w jego #gotujzwykopem #jedzenie #randkujzwykopem #tinder
  • 36
  • Odpowiedz
Zrób tortille ala Smutny Marek. Filet z kurczaka pokrój w kostkę, przypraw przyprawą gyros i usmaż na patelni. Do placków do tortilli (można kupić, dobre mają w Biedronce i Dino) przygotuj tarty ser (najlepiej chedar lub gouda), ogórek świeży (pokrój w małe kostki) pomidorki koktajlowe (przekrój na pół, jak koniecznie chcesz możesz zdjąć skórę) i paprykę. Placek posmaruj sosem "plażowy" (trzy łyżki majonezu, trzy łyżki keczupu i mała łyżeczkę musztardy sarepskiej)., na
  • Odpowiedz
@rozowyslonikx mnie by zaimponowały, na przykład, po prostu kanapki. Świeży, dobry chleb, masło, pomidory i ogórki, ser i wędlina. Może to być potraktowane jako swego rodzaju sprawdzenie, czy chłop nie jest #!$%@?. Ewentualnie lodzik, bo w sumie środa... ;)
  • Odpowiedz
@rozowyslonikx: najlepiej podpytać i się dogadać, a nie celować na ślepo. Nie wiem co za typ, ale kiedyś to się luźno rozmawiało i nie było problemów z takimi rzeczami. Ja nie lubię surowej papryki, chrzanu, musztardy, kiszonych warzyw, flaków i jeszcze kilku rzeczy. Kto by ci doradził, że tak może być.
  • Odpowiedz
@rozowyslonikx: to wszystko na zimno, małe porcje na jednego gryza.

Małe krewetki gotowane mrożone, obrane z ogonkami gotowe do spożycia po rozmrożeniu wraz ze znakomitym sosem koktajlowym.

Mięso jak na mielone uformowane jak długa parówka i zawinięte w ciasto francuskie, upieczone przekroić i podpiec chwilę ewentualnie parówka lepszej jakości zamiast mięsa w środku.

Małe kanapeczki z chleba tostowego białego bez skóry nie pieczone. Z kromki wychodzą 4 małe i na to
  • Odpowiedz