Wpis z mikrobloga

Witam. Dwa miesiące temu złożyłem sobie koparkę z 4x Sapphire 280x Vaptor-X + 1x ASUS 280x. Od tego czasu chodziła prawie bez przerwy, ale dziś ją rozłożyłem w celu przeniesienia na inny stelaż.

Na radiatorach wszystkich kart znalazłem tłuste ślady, chyba po oleju (pokazane na zdjęciach). Ale nie wiem dokładnie skąd. Karty działają bez zarzutów, wentylatory też. Same wentylatory wyglądają na czyste. Karta nie była przegrzewana (dla scrypt, 90% czasu pracy, miały max 70-76stC - w zależności od karty).

Moje pytania:

1) miał tak ktoś kiedyś? Wiecie co to może być? i czy jest niebezpieczne dla kart?

2) Powinienem to oddać na gwarancję i czy mi ją zrealizują?

3) Mogę odkręcić radiator z wentylatorami żeby zdiagnozować dokładniej skąd wyciek, czy grozi to utratą gwarancji?

Zdjęcia w lepszej jakości: https://www.dropbox.com/s/npszukxw25ngu58/DSC_4027.JPG https://www.dropbox.com/s/m6ebp9a85t76auw/DSC_4028.JPG

#kryptowaluty
ManDZiO - Witam. Dwa miesiące temu złożyłem sobie koparkę z 4x Sapphire 280x Vaptor-X...

źródło: comment_elXsWGtR3AdcPAATpE5GyvFHLOEWqKki.jpg

Pobierz
  • 21
@rzet: kondensatory są ok, przynajmniej jak dla mnie. ale zauważyłem, że ten radiator (czarny) jest tłusty do ok 7 żebra. A leci przez całą kartę. To po lewej od radiatora z napisem Sapphire też jest tłuste tylko z przody. Karty wisiały pionowo (złącze PCI-E na dole) wiec to tym bardziej dziwne.
@rzet: Jeżeli to olej z łożysk, to nie wiesz może, czy pójdzie to na gwarancje? Oddawać już, czy poczekać na większy wyciek?

Bo karty działały dobrze, wentylatory też kręciły się normalnie. Żadnego pisku, obroty były jak na początku.
@ManDZiO: reklamowałem kilka kart msi w ktorych zatarły się wiatraki, oddałem sama karte bez okablowania:

po miesiacu dostałem

- w 2 przypadkach nowe karty

- w 1 przypadku zwrot kasy

kilka kart czeka na kase/nowa karte.
@Szymon6457: termopady? muszę poszukać co to jest.

Jedną kartę już odłożyłem, bo do tego wycieku doszło jeszcze takie brzęczenie przy obciążeniu podczas kopania. Wystarczy przestać kopać i karta nie brzęczy.

@jacekp: reklamowałeś te karty w jednym czasie? ja się zastanawiam co by sobie pomyśleli, jakbym im dał na reklamacje 4 karty na raz.
@jacekp: no ale czekaj ty już chcesz te karte oddawać?

ja wycieki olałem, i dalej kopałem, pozniej jak wiatrak sam stawał przy zmianie obrotów to ustawiałem go na 90% lub 100%, dopiero jak całkowicie padł to reklamowałem.
@ManDZiO: W tym miejscu nie stosuje się pasty termo przewodzącej tylko termopad, myślę ze to ta guma po prostu się jakoś rozłożyła od ciepła. Gdyby to było z wentylatorów to pojawiło by się w kilku miejscach
@Szymon6457: dzięki, chyba najbardziej prawdopodobne :)

@jacekp: chciałem jedną na próbę oddać i zobaczyć co powiedzą.

Teraz jeszcze mocniej o tym myślę, ponieważ doszło jakieś brzęczenie podczas obciążania karty.