Wpis z mikrobloga

mireczki ma ktoś z was problem z nadciśnieniem ? Głowa 6 dzień dziś nie daje mi spokoju a ciśnienie 150 / 100, jakieś porady jak je zbić, jutro dopiero wybieram się do #januszmedycyny a tak to nawet tab nie pomagają (w aptece się dowiedziałem, że tabletki przeciw bólowe tylko je podnoszą).


Więc ktoś cierpi na podobną dolegliwość ?

#gorzkiezale #medycyna #cisnienie
  • 31
  • Odpowiedz
@Wandsbeker: dwa dni temu łyknąłem przez cały dzień 5 ibum nie pomogły :/, po ketonalu skończyło się sraczką i bólem brzucha z głową na przemian, dziś wyczytałem, że niby apap nie podnosi ciśnienia ale ile w tym prawy nie wiem
  • Odpowiedz
@Vasey: Ciekawe co by powiedział pacjent jakby mu przepisać świeże powietrze.

@kozik369: Lekarz pomoże. Jak na razie możesz wyeliminować sól, dodać jakiś potas i magez jak masz. Z nerkami wszystko ok?
  • Odpowiedz
@Vasey: a no nie ukrywam, że mi się przytyło ostatnio, dziś zaczynam zmiany jak paliłem dwie paczki (no może nie całe) na dzień tak od 3 godzin nie palę wcale, plus zdrowsze żarcie

@Dr_Snaut: też podobnie klika dni nieustannie ?

@balatka: póki co, co dzień wpieprzam magnez z potasem 2 x dziennie nic nie daje, dziś zjadłem całą cytrynę heh gdzieś wyczytałem że to może pomóc

@Wandsbeker: jutro
  • Odpowiedz
@pepone: nigdy nie miałem problemów zdrowotnych teraz cholera wie co się porobiło, mam trochę strachu przed oczami, ale chyba nie mam wyjścia, od dziś właśnie zaczynam zdrowe odżywianie. Myślałem, że w moim wieku nie ma się takich problemów a jednak.
  • Odpowiedz
@Vasey: Ale ja tak bez złości i malkontenctwa Kochana :)

@kozik369: Ma się w każdym. Spokojnie, dodatkowe stresowanie się nic ci nie da. Mniej soli, trochę ruchu, większa podaż potasu no i prawidłowa diagnostyka :D
  • Odpowiedz
@pepone: w sumie to jeszcze nie mam pewności czy to przez podniesione ciśnienie, ale tak mi się wydaje, pewnie ekg przy okazji mi zrobią, teście mnie dziś ładnie nastraszyli, że to nieuleczalne itd.
  • Odpowiedz
@kozik369: 2 paczki dziennie, jak tak można, przecież to jest prosta droga do raka... jak najszybciej do dobrego kardiologa, bo może skoczyć Ci nawet do 180, dowiedz się czy nadciśnienie występuje w rodzinie i od razu poinformuj o tym lekarza, zmniejsz ilość soli w diecie (możesz kupić taką o obniżonej zawartości sodu), odstaw tłuste pokarmy, kofeinę, energetyki
  • Odpowiedz
@miholp94: ogólnie właśnie było wszystko ok, dokładnie tydzień temu z teściem wypiłem whisky 0,7 na dwóch, następnie po imprezie u teścia wyszedłem z psem i znajomym wypiłem jeszcze dwa browarki, następnego dnia jak wstałem poniedziałek głowa bolała wiadomo pomyślałem kac zdarza się. Wbił do mnie jeden #heheszek też na kacu i wypiliśmy sobie po 3 kawy i dużego energetyka na dwóch (litrowego), ogólnie rzygać mi się chciało po tym wszystkim heh,
  • Odpowiedz