Wpis z mikrobloga

Trafiłam ostatnio na ciekawą rzecz - jeden z butów na półce sklepowej wydawał mi się jakiś taki zużyty - sprany, a podeszwa dookoła brudna. Wyjełam z pudełka ten sam model, ale w innym rozmiarze i różnice było widać dużo bardziej niż na fotce. Także uważajcie Mirki jak Wam przyjdzie kupować buty w Deichmanie, kto wie kto w nich chodził wcześniej ;) #buty #deichman #takietam
kicioch - Trafiłam ostatnio na ciekawą rzecz - jeden z butów na półce sklepowej wydaw...

źródło: comment_Zvk8CYPUC7Nx9JBxaYbXmf6i0Pxj9Iin.jpg

Pobierz
  • 11
@kicioch: jasne że tak, ale tak naprawdę, to trzeba to sprawdzać w każdym sklepie, jak kupujemy buty, z których jeden jest z wystawy. A często ludzie mierzą prawego i i nie patrzą nawet, jak wygląda drugi z pudełka. Bardzo często :)
@kicioch: to nie zwrot, używka itd. Buty płowieją / żółkną z biegem czasu. Efekt jest jeszcze bardziej widoczny, kiedy ma kontakt z promieniami słonecznymi. Wiem bo siedzę w branży ;)
@gugas: nie zawsze jest możliwość, bo np w deichmanie w pudełku jest tylko jeden but (nike i adidas tak robią) i drugi przynoszą z łaską jak poprosisz albo przy kupnie, troche chore :P
@th0r: ten nie miał kontaktu z promieniami, poza tym strasznie dziwi mnie to że to jedyny but w takim stanie jaki tam był, a ostatnio baaaardzo często tam przeglądam buty, i to nie pierwszy rok. Pierwszy raz trafiam na coś takiego że tak spłowiał tylko jeden model :D
@kicioch: być może jest to jakiś stary model który wrócił chwilowo na magazyn kiedy nie było na przykład innych rozmiarów. Kiedy pojawiło się nowe zamówienie, to wystawili ten na półkę nie patrząc jak wygląda.. :-)

Co do mierzenia jednego buta (najczęściej prawy) - robi się tak, ponieważ gdyby odrazu zostały wystawione dwa, to kradzieże butów zdarzały by się częściej. Zazwyczaj pracownik pyta, czy ma podać drugiego jeśli ktoś chce mierzyć. No