Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję pomocy, bo oszaleję!

Próbuję odgadnąć ze słuchu jakie dźwięki/akordy występują w utworze Kult - Udana Transakcja.

Wszystkie strony z akordami (na nich jest ZAWSZE źle) podają totalnie bzdurne chwyty, że niby amol! Gdzie ja tam słyszę cis mol. Następnie wg mnie jest coś w stylu cismol, fismol i potem Edur. Chodzi mi oczywiście w tym wypadku o chwyty od 25 sekundy http://www.youtube.com/watch?v=GB7g3WsSoto ale albo są to jakieś dziwne warianty tych akordów albo w ogóle to nie są one. Dalej też jest jeszcze parę rzeczy, których nie słyszę...

Wziąłem do ręki gitarę po raz pierwszy od dłuższego czasu i mam wrażenie, że ogłuchłem! Nie potrafię rozczytać co konkretnie tam jest łapane, które konkretnie dźwięki, czy jest ktoś w stanie mi pomóc?

#gitara #muzyka #kult #pomocy #sluch #gluchota #grajzwykopem #spiewajzwykopem
  • 6
@polny_zwierz: Widzę, że w #!$%@? pomocy dostałeś ;) Kawałka nie znam, nie mam teraz czasu nad tym posiedzieć, ale jak tak usiadłem na chwilę, to trzy pierwsze to dla mnie C - F - D#, z tym że grałem prosto power chordami, więc nie wiem dokładnie jakie warianty tych akordów. To na pewno nie jest grane żadnym pełnym chwytem, musisz sam pokombinować.
@jamtojest: Widze, że wg Ciebie jest pół tonu względem moich "odczytów", dziwne, bo to jedyna rzecz jakiej jestem pewien, że zaczyna się cisem ;) Dzięki za pomoc! Myślę, że przyjdzie ten czas kiedy to po prostu usłyszę. Albo mi się przyśni!