Wpis z mikrobloga

Zakopują mi znalezisko o chrześcijańskim obrządku małżeństw jednopłciowych, więc wrzucam tutaj.

Muzeum sztuki w Kijowie posiada ikonę świętych Sergiusza i Bakchusa, z klasztoru św. Katarzyny, która przedstawia ich z "pronubus" - drużbą. W kościele zawarli oni adelphopoiesis. Zapiski o takich związkach odnaleziono w archiwach Watykanu, Petersburga, Paryża, Stambułu, czy Synaju.

Kościelne ceremonie związków homoseksualnych zawierały wszystkie symbole małżeństw heteroseksualnych. Pojawiają się one w ilustracji świętego partnerstwa Bazylego I z Janem. Dokumenty liturgiczne starożytnego kościoła zawierają opis jednej z ceremonii

"Zamówienie na uroczystość jednopłciowego partnerstwa"


, w tekście

"łaska do miłości wzajemnej, ostania wspólnie bez nienawiści i nie być przyczyną zgorszenia przez całe ich życie, z pomocą Matki Bożej i wszystkich Świętych."


Ceremonia kończyła się słowami

"i będą całować Świętą Ewangelię, siebie nawzajem i pozostanie to zawarte(?)".


Więcej po ENG http://pathstoknowledge.net/2012/05/15/same-sex-marriage-is-a-christian-rite/

#neuropa #4konserwy #malzenstwo #zwiazkipartnerskie #homoseksualizm #lgbt #homofobia #kosciol #religia #rodzina #historia #bekazprawicy #lewackihumor #chrzescijanie #chrzescijanstwo
  • 3
Zakopują mi znalezisko o chrześcijańskim obrządku małżeństw jednopłciowych, więc wrzucam tutaj.


@GangrenaM: SPISEG, JA ICH ZNAM TO TE SŁYNNE HETEROSEKSUALNE BOJÓWKI NA WYKOPIE TERRORYZUJĄCE HOMOSEKSUALNĄ WIĘKSZOŚĆ TEGO KRAJU. NEUROPA, PRAWDZIWI HOMOSEKSUALNI POLACY RATUJCIEEEEE!