Wpis z mikrobloga

@betonkomorkowy: najlepsze:

Muffinki, ok:

* 1 i 3/4 szklanki mąki pszennej

* 2 łyżeczki proszku do pieczenia

* 1/2 łyżeczki sody

* 2 łyżki kakao

* 3/4 szklanki cukru pudru

* odrobina posiekanej czkolady

* 1 szklanka mleka

* 1/4szklanki oleju

* 1 jajko

* 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego

20 minut @ gaz 3
@betonkomorkowy: no to słabo dietetyczne. Podejdzie w takim razie jakikolwiek przepis, w którym zamiast cukru użyjesz dwóch zmiksowanych bananów + opcjonalnie miód i siekana gorzka czekolada, ewentualnie namoczone i zmielone na papkę daktyle.

A czemu masło odpada? To zamień na olej, albo daj więcej jogurtu naturalnego/maślanki.

Tu masz przykład

suche:

- 2 szklanki mąki [u mnie gryczana drobnomielona]

- 3/4 łyżeczki sody

- 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

- pół szklanki
@betonkomorkowy: nie wiem, mnie bardziej odpychają węgle z mąki niż tłuszcz z masła, ale ja mąki w ogóle nie jadam, więc masła się nie boję :P W sumie kwestia tego co się z czym łączy, ale jak pisałam - dietetyczne to to nie jest :D

jeszcze coś takiego znalazłam, choć jest tu 1/4 szklanki cukru, ale już takiego powiedzmy w nieco lepszym wydaniu:

1 i 1/2 szklanki mąki orkiszowej

1/3 łyżeczki
@betonkomorkowy: może ciastka orzechowe?

210g orzechów włoskich (mieszanka orzechów włoskich, migdałów, laskowych),

1½ szklanki cukru pudru,

¾ szklanki naturalnego kakao,

2-4 białka,

1 łyżeczka aromatu waniliowego,

szczypta soli;

Orzechy prażymy na folii aluminiowej w 180°C przez ok 7-8 minut, a następnie bardzo drobno siekamy.

Piekarnik nastawiamy na 180°C, blachę wykładamy papierem do pieczenia.

W dużej misce mieszamy razem dokładnie cukier, kakao, sól oraz orzechy. Dodajemy

2 białka
@betonkomorkowy: wbrew pozorom nie mozna całkowicie eliminować tłuszczu z diety. Żywienie się samymi węglowodanami powoduje glałtowny wzrost glukozy we krwi po posiłku, szybkie odkładanie się tłuszczyku, a potem szybki spadek i znowu głód. W zbilansowanej diecie powinno być 30% kcal z tłuszczu, również po to, by wolniej wchłaniać cukr
@betonkomorkowy: nie masz kompletnie nic więcej? Możesz np zmieszać płatki owsiane ze słonecznikiem/pestkami dyni/makiem/sezamem/płatkami migdałowymi/siemieniem lnianym czy coś w ten deseń to masz w domu i wymieszać to z białkiem jaja i cukrem pudrem [opcjonalnie trochę soku lub skórki z cytryny/pomarańczy] i zrobić florentynki, inną opcją są płatki owsiane zmieszane z bananem i upieczone lub usmażone w formie placków, jeśli masz banana.

Inna opcja to mąka , płatki owsiane, rodzynki, cynamon,