Wpis z mikrobloga

Gozdyra życzy dobrze KNP w związku z nową aferą :)

Pan premier stwierdził na Twitterze, że taśmy ujawnione przez tygodnik Wprost to "przykra sprawa". No, przykra sprawa to jest oblać sobie kawą świeżą koszulę albo zaliczyć stłuczkę. Jak szef MSW i apolityczny z definicji prezes NBP spotykają się, by ustalić np. zmiany personalne w rządzie i jeszcze parę ciekawych kwestii, to jest to jednak coś znacznie więcej.


Językiem bym się może i oburzyła, gdyby nie to, że już kolejny raz słyszymy, jak najważniejsze osoby w państwie ze sobą rozmawiają. Od dawna wiadomo też, że lepiej nie wiedzieć, jak się robi kiełbasę i politykę.


Wygląda na to, że afera jest gigantyczna. Niezależnie od tego, kto na niej straci, a kto polegnie, zyska nowy twór na scenie politycznej, czyli KNP i JKM. To jest dla mnie jasne.


Rozumiem też, że premier potrzebuje czasu, by zebrać dane, ogarnąć sytuację i zareagować, ale czekanie do poniedziałku do 15 - długo. Bardzo długo.


Moje pytania: dlaczego teraz i kto konkretnie, poza tym, że "is fecit, cui prodest". Poza tym, nagrane zostały prywatne spotkania. Ile jeszcze jest takich nagrań? Kto jeszcze został nagrany? Przez kogo dokładnie? Co się dzieje w tym kraju ze służbami? Czy premier może na nich polegać? W czyim imieniu mówił szef MSW - tylko w swoim?


Warto przypomnieć, że to za rządów Platformy w Polsce lawinowo wzrosła liczba podsłuchów. Stały dostęp do wrażliwych danych o użytkownikach sieci telekomunikacyjnej ma w Polsce 11 służb oraz sądy i prokuratury, a tylko w zeszłym roku służby sięgnęły po nasze dane grubo ponad 2 mln razy (za "DGP").


A my na razie znamy tylko fragment taśm... Czekają nas ciekawe dni.

Nie mam nic przeciwko takiemu obrotowi wydarzeń ( ͡º ͜ʖ͡º)

#gozdyramilf #knp #afera #4konserwy #polityka
  • 23
  • Odpowiedz
@MajkiFajki: Jaka była dokładnie geneza tej sprawy? Dlaczego akurat teraz wróciła sprawa immunitetu Kamińskiego? To wygląda trochę jakby byli zmuszeni podnieść rękę na Kwacha, a jeżeli nawet nie to po co mieliby to robić?
  • Odpowiedz
@Velati: Jak wygląda geneza prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy. Prawdopodobnie to jakieś gierki między służbami. Możliwe, że zemsta za Kwacha. A może to Schetyna zechciał stać się polskim Underwoodem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: Ja pytałem o genezę głosowania nad odebraniem immunitetu. To wygląda tak jakby podniesienie ręki na Kwacha wyszło z przypadku trochę... poprostu sprawa się ciągnęła, przyszła kolej na głosowanie, Kamiński wszystkich zaskakuje pokazując mocne dowody, które okazują się na tyle mocne, że powstaje rozłam który nie podoba się którejś z watah i ta przystępuje do kontrataku. Czyli trochę przypadkowa sprawa @MajkiFajki:
  • Odpowiedz
@Velati: Przypadkowa? Bo ja wiem. Możliwe że do ostatniej chwili cisnęli koalicję, żeby pogrążyli Kamińskiego. Ale ci się nie ugięli. No i teraz dostali gównem w ryj za karę.
  • Odpowiedz
@Velati: Ciezko powiedziec czy z przypadku. Nieobecnosc Tuska na glosowaniu jest zastanawiajaca. Nie wydaje mi sie zeby nie zdawal sobie sprawy, ze to moze sie tak potoczyc. Ch..m jest ale na pewno nie glupim ;) Takze obstawiam zakulisowa rozgrywke sluzb zwiazanych z SLD (bylem WSI) vs PO.
  • Odpowiedz
@snow: Pamiętaj, że to nie jest tak, że WSI stoją za SLD a cywilni za PO. To jest pomieszane wszystko. Było widać, że WSI to raczej obóz prezydencki, Kwach, Siwiec tak samo jak teraz Komorowski. ABW z kolei popierało Millera. To się też pokrywało poza granicami kraju. Miller był proamerkański. Pamiętaj, że Czempiński ubijał deal z Amerykanami, że Ci przejmą wywiad cywilni w zamian za gwarancję bezpieczeństwa (pisał o tym choćby
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: Tzn? W sumie gazety mają czas na przygotowanie i wydrukowanie wszystkiego, mass media też mają trochę czasu. Jeśli jest kontekst tego, że jest więcej taśm, to imo teraz Donald gada przez telefon mówiąc: "okej, mieliście moją ciekawość, teraz macie moją uwagę" - jest czas na "negocjacje".
  • Odpowiedz