Wpis z mikrobloga

@marcin-: no mial w tym fragmencie bardzo duzo racji. Problem jednak wychodzi gdy taki aparat pantwowy sluzy do realizacji wlasnych celow np. Niszczenia ludzi ktorzy nie sa w ukladzie.
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: @marcin-: Serio uważacie, że stworzenie instytucji, której celem jest znalezienie haka na każdego człowieka jest rozsądne?

@marcin- lewactwo bardzo upodobało sobie faszystowskie metody. Taka tradycja, że tak powiem...

Właśnie o to chodzi z tymi instytucjami (UKS, CBŚ itp.), że mają mieć ograniczone kompetencje. Ogromna władza prowadzi do ogromnej korupcji. Przepływ informacji między służbami powinien być ograniczony w pewnym stopniu. Bo inaczej stworzy się machina całkowitej kontroli nad obywatelami.

Służby
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: To nie znaczy, że to jest dobre rozwiązanie.

Snowden ujawnił dokumenty wywiadu dlatego właśnie bo służby wymieniały się miedzy sobą informacjami. Nagle okazało się, że NSA, FBI, CIA, DEA i tamtejszy odpowiednik naszego UKS mają dostęp do tych samych źródeł. Ktoś mógł teoretycznie za to, że masz w domu marychuaninę założyć ci podsłuch na wszystkie urządzenia elektroniczne, śledzić twoje położenie i analizować rachunki bankowe. Nie uważasz, że taka sytuacja jest
@Dzieciok: #!$%@? dzieciak wiem ze sytuacja do dupy ty to wiesz ja wiem kazdy wie ale ci wyzej wiedza ze to jest potrebne do gry politycznej inaczej ktos tych w rzadzie od razu #!$%@?, ja nie usprawiedliwaim wiem ze to złe ale jak ktos dorwie sie do koryta to kwiczy jak inne swinie widzi jak to jest ułozone i nie wypierdooli od tak Cia FBI i #!$%@? wie co jeszcze bo
@Obserwator_z_ramienia_ONZ: Nie chodzi o to żeby te instytucje usunąć. One muszą istnieć, tylko nie mogą mieć nieograniczonych kompetencji. Sienkiewicz narzekał tutaj, że nie może dowalić każdemu gościowi jaki podpadnie pod paragraf(albo po prostu jemu). 100% skuteczności nie może być celem, bo doprowadzi to takich patologii jak w USA.