Wpis z mikrobloga

@Mam_Glupi_Nick: ZARABIAŁEM! Pamiętaj, że praca mi się spaliła. Z full podatkiem narazie 220Ł na tydzień na rękę, jak mi zdejmą podatek, to spokojnie #260l na tydzień (na nocke wprawdzie) ale i wróca za poprzednie miesiące, więc spokojnie sobie poradzimy.

Jeśli będziesz chciał to Ci opowiem o podatkach bo to bardzo fajna sprawa jest.
@Mam_Glupi_Nick: Do 10kŁ rocznie, masz bez taxu kompletnie. Masz tylko national insurance (przydatne). Powyżej płacisz już od kwoty. Jednak jak zmieniasz prace, lub dostajesz nową (lub zakładasz w ogóle national insurance) on Ci się zawsze domyślnie ustawia na "BR" czyli pobiera Ci #!$%@? kasy tak jakbyś pracował na dwa etaty i w ogóle kradł. Ale, zmienia Ci się szybko i kasa wraca.

Z firm wiem tylko, że tutaj wolna od podatku
@sorek: dla malej firmy na 100% zus.... to "#!$%@?" zysk ostro... niestety - jest on obowiazkowy.... podatki tez troszke biora.... no i... teraz otwieram spolke i wszystkie zezwolenia/pozwolenia/odbiory itp. itd. to jest masakra..... przyklad paradoksu: W sumie u nas, w sanepidzie to nie ma regulacji dotyczacych tego produktu, to za nowy temat. - Czyli rozumiem, ze nie bedziecie naszej firmy kontrolowac? - Oczywiscie, ze bedziemy!
@Mam_Glupi_Nick: Tutaj też są strasznie biurokraci.. Ja wydrukować 2 kartek w bibliotece nie mogłem bez założenia sobie karty, potwierdzenia adresu, czegoś tam, czegoś, czegoś, a jak podanie o prace skłądałem to godzine go pisałem. Ogólnie straszni biurokraci i przerażeni "health and safety"! No #!$%@?, oni mają w sobie ludzkość w głębi, ale tak są biurokratyczni ze masakra.. Nawet łapówki nie przyjmą tylko będą dalej biurokratyczni (dlatego uważam, ze biurokracja polska jest
@sorek: no to widać, ze pracowałeś w miejscu pracy, które "health And safety" miało w poważaniu skoro sie skończyło na akcji straży pożarnej.

Swoją drogą zapytaj sie tam kogoś wysoko postawionego czy nie szukają do pracy Health And Safety representative/practitioner ?
@Lukaszeu07: @paaszczaktaxi: W tagu masz rozmowe, poprzedni wpis. Ogólnie ktoś podobno zapalniczke podłożył. Dużo się nie stało, mimo wszyskto paliło się przez 20 min zanim straż przyjechała A #!$%@? ZRASZACZE NIE ZADZIAŁAŁY #!$%@?! ja #!$%@?. Ale im zależy bo od poniedziałku mają summer sale i #!$%@? będą w dupie jak się nie wyrobią ;/ I nie będzie roboty! :(
@Lukaszeu07: cieżko to namierzyć bo kolega @sorek nie raczył nas poinformować, która miejscowość zaszczycił swoją obecnością ;)

Z mojej praktyki zawodowej mogę Ci powiedzieć, ze jeden z lokalnych PUBow sfajcyl sie z powodu używania niesprawnego sprzętu elektrycznego ( suszarka zamiast zostać naprawiona/wymieniona/wyrzucona) była dalej w użyciu. Szkoda tylko XIX wiecznego budynku.