Wpis z mikrobloga

@kompocki: oficjalnie to się nazywało koordynator ds. imprez i festiwali - praca biurowa i rzeczywiscie troche ogarniania ludzi, spotkań, kursów - trochę byłem pasożytem biurokratą; do tego jestem mgr anglistyki - także jakieś tłumaczenia i znajomość francuskiego też jest na dobrym poziomie
@kompocki: no i tu jest problem, bo znajomych mam podobnie i tu, i tu - a i tak wolałbym zupełnie nowe znajomości zawrzeć. Ogólnie mam też jedną siostrę w poznaniu i drugą w warszawie, dlatego się nie mogę zdecydować. Nie chcę siedzieć na dupie i wysyłać CV - wolałbym już się przenieść i osobiście szukać (kasa na rozruch jest). poznan mi bardziej pasuje klimatem, ale nie wiem jak tam z pracą
@ChocolateThunder: Ze swojego doświadczenia powiem, że Poznań jako miasto jest rzeczywiście fajny, a jeśli chodzi o pracę no to jest, ale przede wszystkim dla osób z doświadczeniem i często w wyspecjalizowanych dziedzinach. Przejrzyj sobie ogłoszenia tu i w Wawce i sam zobacz różnice. Poznań jest ciut tańszy od Warszawy i mniejszy, co jest nieco łatwiejsze. Ja pracuję na drugim końcu miasta z perspektywy swojego mieszkania, a tramwajem jadę raptem 20 minut.
@ChocolateThunder: Luz, najlepiej będzie, jak sobie poszukasz jakichś ofert pracy i mieszkań/pokoi do wynajęcia by się rozeznać. Sprawdź sobie ceny biletów, chyba że poruszasz się samochodem. W najgorszym razie pozostaje rzut monetą. (-: