Wpis z mikrobloga

@piokom123: ja nawet nie wiem o co chodzi i w ogóle jak to działa i co to jest xD

Ale mogę podpisać kontrakt z jakąś firmą i się szkolić a potem dla nich pracować. Bycie programistką musi być zajebiste :D
  • Odpowiedz
@parasolki: widziałem już firmy zatrudniające bez znajomości danego języka i dające czas na nauczenie się, tylko to raczej dla osób, które już przynajmniej jeden język mają ogarnięty ;p

Nie wiem w sumie czy bycie programistką jest takie fajne. Nigdy nie byłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@piokom123: fajne! To taki high level sekretarka. Bo możesz ubrać do pracy co chcesz bo i tak cały czas siedzisz a do tego robisz coś magicznego czego większość nie umie i możesz zarabiać 10k :D

  • Odpowiedz
@parasolki: jakby to najprościej napisać.. PHP masz tylko do tworzenia stron (do obeznanych: bez komentarzy, że to nie prawda! ;) ) dzięki czemu masz jasno określony cykl działania: skrypt się uruchamia, wykonuje co mu kazałaś i się kończy. Plus jest taki, że nie musisz się zastanawiać czy przypadkiem po godzinie działania coś się nie wysypie bo zapomniałaś zwalniać pamięci czy zamykać połączeń do bazy.

Kolejny plus jest taki, że PHP wiele
  • Odpowiedz
@piokom123: miałam we Wrocławiu znaleźć firmę i pracę do przygarnięcia na nauki a nie jedna osobę :D

Ja się uczyłam. Trzeba było nawet swoją stronę zrobić o czymś, taką z obrazkami i w ogóle bajery różne. HTML się w ogóle używa do czegoś?
  • Odpowiedz
@parasolki: z tego co kojarzę to miałaś znaleźć kogoś kto "weźmie Cię pod skrzydła" czy jak to tam napisałaś. Nie sprawdzę bo usunęłaś wpis ;p

Oczywiście, że się używa. Na każdej stronie w necie ;)
  • Odpowiedz
@parasolki: w tym wypadku można ;) HTML potrzebny jest przeglądarce, żeby odpowiednio wyświetlić stronę, na serwerze nie ma on znaczenia. A taki PHP/Java/Ruby/cokolwiek ma za zadanie przygotować ten HTML ( + CSS i JavaScript) i wysłać go do przeglądarki.

Eh, już skleroza? ;p
  • Odpowiedz