Wpis z mikrobloga

#knp #jkm

Wyborcy KNP. Nie przeszkadza wam, że lider tego ugrupowania autorytatywnie wypowiada się na temat na którym zupełnie się nie zna, zaprzeczając stanowisku nauki?

Nie sądzicie, że w innych dziedzinach również może wypowiadać się na zasadzie "nie znam się, ale się wypowiem"?
  • 11
@Peleryna: Nigdzie nie kandyduję. Nie oczekuję, że ktoś na kogo głosuję będzie znał się na wszystkim, ale oczekuję, że na tematy na których się zupełnie nie zna nie będzie się wypowiadał, a już na pewno nie podważając stanowisko nauki.

@526574536e6f6d: Żaden jednak tak skrajnie. Generalnie politycy mało wypowiadają się o kwestiach specjalistycznych. Gdyby było inaczej zostałoby to im bezlitośnie wytknięte przez wykop.

@fotexxx: Spiskowa teoria dziejów? Bzdury gadasz.
@526574536e6f6d: Link do papieża nie działa, ale przypuszczam, że nie zaprzeczał istnieniu globalnego ocieplenia. Opinii Putina się domyślam, na niego także bym nie zagłosował.

Nie mam na myśli jakiegokolwiek wypowiadania się o globalnym ociepleniu, a autorytatywne podważanie stanowiska nauki. Mówiąc zaś o politykach nie miałem na myśli całego świata, a naszą polską scenę polityczną. Polityków, którzy w miarę się liczą, żebyś nie wyskoczył z jakimś radnym Pcimia Dolnego.
@526574536e6f6d: To nie polityk ma kompetencję do ustalania faktów w danej dziedzinie nauki. Tę kompetencję ma środowisko naukowe.

Polityk nie powinien także przybierać poglądów jakie mają jego wyborcy, a kierować się swoimi opiniami, które wyborcy albo popierają, albo nie (tego wątku wolałbym jednak nie kontynuować).

Tak, możesz poszukać mi wypowiedzi Rostowskiego, w której nazywa krzywą Laffera ściemą.