Wpis z mikrobloga

Serdecznie zapraszam do Eurosportu na 3 etap wyścigu kolarskiego Tour de France. Dziś pożegnamy się z Anglią, wyścig staruje w Cambridge a jego meta znajduje się w Londynie. Etap liczy 155km. Zaraz powinna się rozpocząć transmisja na żywo :)

Wczorajszy finisz, podobnie jak ten z pierwszego etapu, również był pełen emocji - nagle do przodu wyrwał Nibali i choć wydawało się, że reszta go dogoni, to ostatecznie udało mu się wygrać etap i zdobyć żółtą koszulkę lidera :) Na olbrzymią pochwałę zasługuje również Michał Kwiatkowski, który pięknie przegonił towarzystwo takie jak Froome, Sagan czy Contador i ostatecznie przekroczył metę jako trzeci - brawo! Teraz kiedy nie ma Cavendisha wydaje mi się, że Kwiatek chce się jak najbardziej pokazać, aby to na niego postawiła Omega :)

Komu przypadły koszulki:

- żółta - Nibali

- zielona - Sagan

- biała - Bardet (ma taki sam czas jak Kwiatek)

- piżama - Lemoine

- czerwony numer startowy - Kadri

Czy macie już swojego faworyta? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Serdecznie zapraszam do oglądania i dyskusji :) Szykuje się kolejny emocjonujący finisz :) Idealny dla sprinterów.

Wołam też stałych miłośników kolarstwa: @Bunkier @Navrazz @Traviu @TwardyDziad @wspodnicynamtb @gato @drhipis @Randallovy @PingwinAstronom @szoon @hqvkamil @Bosser @stekelenburg2 @precedens @maciejbo1 @ReeGall @ktostujestdieselem @kam1l @PawelKopko @rooger

#tdf #tourdefrance #kolarstwo
Pobierz Aviendha - Serdecznie zapraszam do Eurosportu na 3 etap wyścigu kolarskiego Tour de F...
źródło: comment_4DRfuNRbnVsAbw2KQIbOPRx5JmY2gxVj.jpg
  • 57
@Traviu: ja się bałam, że dziś nie obejrzę. Zresztą nadal mam obawy, gdyż jakaś burza się snuje od 1,5h nad głową i jak się rozszaleje, to mogę zostać bez prądu i bez TdF ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Bosser: no ekipa Sagana taki ma plan :) Ja się akurat przy nim nie upieram ;)
@Aviendha: Dzisiaj etap jest tak płaski że chyba bardziej się nie da. :D Także wróżę zwycięstwo typowego sprintera, może Kittel? Ewentualnie Sagan może powalczyć, Kwiatek wg mnie bez szans, ale zobaczymy. ;)
@Aviendha: I to jest bardzo fajne. Wiem, temat poruszany pierdyliard razy, ale to naprawdę jest kolosalna różnica. U nas jest samowolka.Różowe czy zielone domy, postawione jak się chce. A tam wszystko równo i w jednym stylu.

Głównie te stare mieściny pięknie wyglądają.
@Bunkier: Jak dla mnie to on się wyspecjalizował w zdobywaniu punktów na zieloną koszulkę. Na mecie jednak przeważnie go odgrywają, widać czegoś mu jeszcze brakuje, albo inni kolarze walczący na mecie nie są bardzo zainteresowani premiami i dlatego tam może wygrywać.
@Navrazz: Widzę, że musieli zrobić długą pętle aby linka wchodziła pod odpowiednim kątem do przerzutki. Zastanawia mnie dlaczego nie zrobią tego jak w jakims gównianym sramie który mam w rowerze, jest dodatkowa prowadniczka przy przerzutce dzieki czemu nie trzeba tak zawijać tego pancerzyka. Genialne w swojej prostocie.