Wpis z mikrobloga

@JesterRaiin: Jeden z moich ulubionych! Chociaż przyznaję że chyba wolę Raistlin'a, pewnie jak większość. Powstała nawet kreskówka z lektorem, może nie jest najlepsza, ale dla fanów daje rade ;). Chyba trzeba napisać do PJ, a nuż się zainteresuje ;)
@JesterRaiin: Co mi się podoba w Raistlinie - powolna przemiana i mrok. Przejście z czerwonych do czarnych szat. Co do całej drużyny - nie ma kogoś takiego bym go nie lubił, każdy jest na swój sposób naprawdę ciekawy. No i Fizban! Genialne!
@MalaSlodkaRozowaPluszowaKuleczka:

powolna przemiana i mrok.


Oj, tu bym się spierał. Raistlin od początku jest sucho-złośliwy, widać, że to raczej nieprzyjemny typ z tendencjami do mierzenia/ważenia wszystkiego i jakimś wewnętrznym spaczeniem. Co prawda miał kilka przebłysków (jak ta mała się nazywała ? Bupu ?), ale ogólnie... Łobuz/ ;]

Natomiast Fizban...

- Kula ognia ? NIEEEE !!! ;]
@JesterRaiin: Tak, Bupu. Oczywiście Raistlin od początku jest mocno sarkastyczny, ale jednak ubierał czerwone, neutralne szaty. Jeśli miałbym się zabierać za analizę, to powiedziałby że było to spowodowane potrzeba posiadania większej mocy. Chociaż teoretycznie już księga Fistandantilusa powinna już mu ją dać, w 1 części.

Dlatego właśnie go uwielbiałem, ale nie będę pisał na ten temat więcej może kogoś zachęcę do przeczytania sagi, w końcu w czwartej części wydaje się kim
@MalaSlodkaRozowaPluszowaKuleczka:

Nie same szaty czynią maga, tak jak nie samo bordą zapewnia prestiż na Wykopie. ;]

Moje wrażenie jest właśnie takie, że od samego początku Raistlin jest zbyt spaczony aby się w kanony "dobra" wpasowywać, a jego "neutralność" to maska założona jedynie dlatego, że właśnie nie jest dość potężny, aby kazać całemu światu się gonić. ;]