Wpis z mikrobloga

@FunkyMonkey: z ciekawości spytam: jak wygląda nauka do matury z informatyki?

siedzisz sam w domu i się uczysz, bo wiem, że szkoły w ogóle olewają ten przedmiot i nie ma czegoś takiego jak np. z matematyką i fizyką, że idziesz na dodatkowe zajęcia i nauczyciel uczy.

Ja 3 lata temu zdawałem fizykę, rok chodziłem na korepetycje, a i tak napisałem bardzo słabo rozszerzenie. Pewnie łatwiej byłoby z infą.
  • Odpowiedz
@Fristo: Na informatyce jest o tyle fajnie, że nie masz narzuconego sposobu rozwiązania problemu. Możesz na przykład zadanie zrobić w Excelu, możesz napisać program, a możesz pół zadania zrobić w Excelu, a pół zrobić poprzez napisany program. Ważne, żeby wynik końcowy był prawidłowy. Ja chodziłem do technikum informatycznego i sporo wyniosłem z przedmiotów zawodowych jak chociażby uważany przeze mnie na początku za zupełnie zbędny przedmiot - Oprogramowanie Biurowe. Najwięcej jednak się
  • Odpowiedz
Dostałem się na informatykę na Politechnice Krakowskiej. Trochę się cykam, bo to daleko i nikt ze znajomych nie zamierza studiować w Krakowie. Sam jak paluszek na początku będę. Proszę o miłe słowa.


@FunkyMonkey: Pierwszy tydzień będzie dziwnie pózniej zapomnisz o starych znajomych bo będziesz miał nowych
  • Odpowiedz
@FunkyMonkey: na dwójkach może nie z matematyki bardziej 3 ale to co sobie zorganizuje ( pieniądze ) będę dawał na korki z matmy, nie będę już trenował tego co trenowałem żeby zaczynać już maraton do matury :> a informatyka ( dobre lo z dobrym nauczycielem z informatyki ) nie sprawia mi tyle problemów tylko przysiąść muszę chwilę ;)
  • Odpowiedz
Proszę o miłe słowa.


@FunkyMonkey: nie wynajmuj mieszkania na Azorach xD, nie bój się Huty, większe prawdopodobieństwo złamania nosa masz na rynku ;)

Jakbyś coś chciał wiedzieć to pytaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Elrok:

Z tego co czytałem i dowiedziałem się od innych wydział mechaniczny będzie dla mnie najodpowiedniejszy. :)

Z moimi 750~ punktami raczej nie dostałbym się na jakiś konkretniejszy wydział na AGH.
  • Odpowiedz
  • 1
To chyba, ze tak. Nie dostal bys sie na samogloski ani EiT. A reszta na AHG to #!$%@?. Sam studniuje elektrotechnike, chociaz mialem 940, wazne, zeby wybrac to co sie chce robic.

@FunkyMonkey:
  • Odpowiedz
o tyle fajnie, że nie masz narzuconego sposobu rozwiązania problemu. Możesz na przykład zadanie zrobić w Excelu, możesz napisać program, a możesz pół zadania zrobić w Excelu, a pół zrobić poprzez napisany program. Ważne, żeby wynik końcowy był prawidłowy. Ja chodziłem do technikum informatycznego i sporo wyniosłem z przedmiotów zawodowych jak chociażby uważany przeze mnie na początku za zupełnie zbędny przedmiot - Oprogramo


@Elrok: W sumie to już nie ma samogłosek
  • Odpowiedz
@FunkyMonkey: Przygotuj się na masę zajęć wydziałowych. Nie mam pojęcia jak wygląda to na Wydziale Mechanicznym, ale w polskim szkolnictwie wyższym jest przymus studiowania przedmiotów wydziałowych - te odwalane są na pierwszych dwóch/trzech semestrach. Możesz się śmiało spodziewać zajęć nie związanych kompletnie z informatyką.
  • Odpowiedz