Wpis z mikrobloga

Powiem wam Mirki, tak szczerze, że Amazing Spider-Man po polsku jest nie warty czytania. Jak zauważyłem to akcja z komiksów TM-Semic zaczyna się mniej więcej od #230 zeszytu przez to tracimy takie smaczki jak poznanie historii wielu przeciwników (Sandman, Green Goblin, The Enforcers, Scorpion czy Kraven The Hunter), stracimy cały wątek romantyczny między Peterem Parkerem a Gwen Stacy, ominiemy zapoznanie się Pete Parkera z Mary Jane Watson oraz w zeszytach TM-Semic nie wiadomo skąd Spider-Man ma na sobie symbiota (w Amazing Spider-Man też się tego nie dowiadujemy, ten fakt jest w innym zeszycie, ale jest zwrócenie na to uwagi czemu jest czarny. Chyba).

Osobiście przeczytałem już 29 zeszytów The Amazing Spider-Man, Pete Parker właśnie skończył hajskul i idzie do koledżu, jeszcze nie poznał Mary Jane, ale już są pierwsze wątki z nim. Jak sprawdzałem w Internetach, to za 9 zeszytów Peter pozna Gwen.

Uważam, że to są prawdziwe smaczki dla których czyta się chociażby tę serię więc polecam każdemu rozpoczęcie od początku. I tak, Amazing Spider-Man to jest tylko 700 zeszytów ( ͡° ͜ʖ ͡°).


  • 15
@Mortale: czytając samo the amazing spiderman tez.ominie cie wiele bo niektóre wątki się przeplatają z innymi seriami i nagle będziesz miał jakieś flashbacki i.nie.będziesz wiedział.skąd one sa
@Wukau: zauważyłem już, ale czytanie wielu serii naraz jednak będzie zbyt ciężkie. Zauważyłem, że brakuje mi czasami wątków z The Amazing Spider-Man Annual, czasami Fantastic Four, czasami The Incredible Hulk. Trochę mnie to przeraża bo jak annuale jeszcze jestem w stanie czytać (wychodziły raz na rok), to fantastycznej czwórki czy niesamowitego hulka jakoś nie mam ochoty.
@Mortale: Dopiero zaczynasz? Ja jestem na dwieściektórymś zeszycie. Wkurza mnie, że potem równolegle zaczęły wychodzić inne serie, do których są nawiązania. Wychodzi z tego Amazing 700 zeszytów, spectacular chyba z 200 i potem kolejne -.-

Wątek z Gwen Stacy jest bardzo dobry ;)

Genexa czarnego symbiota jest w Secret Marvel Wars czy jakoś tak. Polecam przeczytać, bardzo fajnie pokazana żądza Dr Dooma