Wpis z mikrobloga

@psych00: btw, goły android to gówno. Mam nexusa 7(2013) i stwierdzam, ze jak dograsz wszystkie apki/;launchery i inne #!$%@?, to i tak ładniej wygląda sense(najszybszy launcher, wiec tez #!$%@?), kwestia gustu.... ;-)
@maks112: Nie chodzi o wygląd, aczkolwiek mi się podoba goły android. Chodzi o aktualizacje, które poprawiają wiele rzeczy i na Nexusy są zawsze w pierwszej kolejności. #!$%@? mnie to, że producenci w #!$%@? walą z aktualizacjami. W tym wygrywa zdecydowanie Apple, bo przynajmniej upgradują telefony a z androidem to totolotek. Mam Galaxy Note 10.1 wi-fi i aktualizacja do Kitkata wędruje i wędruje, ale na Filipinach czy w innym zadupiu mają już,
@maks112: akurat jakość wykonania stoi na wysokim poziomie, to że nie ma stalowej/aluminiowej/kompozytowej obudowy nie znaczy że się rozpadnie przy pierwszej glebie.

@psych00: za 1200-1300zł dostajesz flagowy telefon wspierany bezpośrednio przez google. Xiaomi można wyrwać za podobną cenę, o ile Ci paczki nie trzepną na cło. One+ może gdyby nie problemy z wyświetlaczem i reglamentacja rodem z opowiadań matki. Mam jakieś 3 miesiące, tylko zrootowałem i wgrałem te dwa-trzy updaty
@Soho: No, ja własnie myślę o Nexusie, 4 mi sie bardziej podoba, ale 5 już dużo lepsza niż 4. Ale ciekawy jestem innych alternatyw, bo być może tak sobie sam ubzdurałem o wyższosci Nexusów.
@psych00: jeszcze przymierzałem się do LG G2 bo ma jeszcze odrobinę lepsze bebechy, ale w tych widełkach (max 1,3k) tylko używane. Można próbować z importu, własnie Xiaomi Mi3, znajomy sprowadził i strasznie maniaczy na tym punkcie, niby jest mało zgłoszeń o kontrolach celników, ale jak wpadnie to wiadomo, +VAT od całości :P

Ale to było w maju, może teraz coś wpadło lepszego.

I fakt, Nexus 4 wygląda ciekawiej, chociaż 5tka ma
@Soho: No a 4 ma taką ładną świecącą ;P tyle że bardziej rysującą. Ja ogólnie cudów od telefonu nie wymagam, ale przyjdzie moment rozważenia czy Nexus 4 czy Nexus 5 i ciekawią mnie róznice.
@psych00: technicznie napisze to co powie internet, odrobinę większy ekran, większa rozdzielczość, większe taktowanie procka, o 200mAh większa bateria ;) 4ka chyba traci za niedługo oficjalny support więc zostaną albo porty albo customy, ale poza tym i jeden i drugi telefon będą dobrze spełniać stawiane im zadania :P
@psych00: chodzą słuchy że Android L (i razem z nim Nexus 6) jakoś na przełomie wrzesień-październik. Z drugiej strony zanim polskie dystrybucje się pojawią to będzie kwiecień-maj 2015 :D