Wpis z mikrobloga

Jestem przeciwny legalizacji broni palnej w Polsce albowiem w tym kraju czuję się cholernie bezpiecznie, czego nie mogę porównać od pobytu w USA, gdzie ironicznie, cały czas czułem niepokój związany z faktem, że byle seba może mi wpakować kulę w łeb.

Dodam, że jeżeli naprawdę potrzebujesz broni to możesz zrobić bezproblemową licencję.

I nie pisz mi, że to jest takie trudne w Polsce, bo pisząc to, to albo jesteś niepełnoletnim krzykaczem albo nawet nie próbowałeś zrobic, tylko się dowiedziałeś na wykopie.

#bron #legalizacja #oswiadczenie
  • 66
@kokolokolo: Jest subtelna, acz bardzo istotna różnica pomiędzy "czuciem się bezpiecznie" a "byciem bezpiecznym". Jeżeli w USA nie "czułeś" się bezpiecznie to radzę udać się do odpowiedniego lekarza-specjalisty. Chyba że zapuszczałeś się w jakieś skrajne getta, ale to już inna sprawa.

bezproblemowa licencja


Faktycznie bezproblemowa jak #!$%@?, konieczność wydania >3k PLN oraz latania po stowarzyszeniach/klubach sportowych (pomijając już to, co się #!$%@? przy pozwoleniach do celu ochrony osobotej) nie jest absolutnie
@kokolokolo:

Jasne, "w Polsce nie ma broni", a kilaset tysięcy sztuk broni w prywatnych rekach ? A kilkadziesiąt tysięcy sztuk broni czarnoprochowej (w tym 6-strzałowych rewolwerów) bez pozwolenia ?

Całkowita liczba pozwoleń na broń palną bojową, myśliwską, sygnałową i alarmową, gazową, przedmioty do obezwładniania za pomocą energii elektrycznej, kusze i broń białą na 31 grudnia 2013 wynosiła 341 420

Ogarnij się.

http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=12711
Dodam, że jeżeli naprawdę potrzebujesz broni to możesz zrobić bezproblemową licencję.


@kokolokolo: Nie wiesz co mówisz. Przede wszystkim nie ma sensownego pozwolenia na noszenie broni do celów ochrony osobistej.
@92Gruszka: Po tym jak Cie sebix postrzeli to już nie masz wiele do gadania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym rzeczywiście jest w stanach to co pisze autor wpisu. Spójrz na policję. Jako, że każdy dureń może kupić broń za rogiem u nich się ostrzegawczo oddaje cały magazynek w kierunku podejrzanego. Jeżeli policjant w jakikolwiek sposób poczuje się zagrożony, to procedury mówią: strzelaj, żeby zabić.
@NuGuns: Jakbym był zagrożony, albo ktoś z mojej rodziny lub bliskich to też bym strzelał by zabić. Kiedyś policjant z Warszawy powiedział, że lepiej w obronie własnej kłamać, że się czegoś nie zrobiło, niż się przyznać i iść siedzieć. Nie przyznając się jest większa szansa na nie pójście do więzienia niż jak się przyznając.
@kokolokolo:

Procedury są bez sensu, upierdliwie i niesprawiedliwe. Do tego policja łamie prawo przy wydawaniu pozwoleń. Tak prawo należy zmienić, znieść uznaniowość, wprowadzić jasne wymogi odnośnie posiadania i noszenia broni.

I nie pisz mi, że to jest takie trudne w Polsce, bo pisząc to, to albo jesteś niepełnoletnim krzykaczem albo nawet nie próbowałeś zrobic, tylko się dowiedziałeś na wykopie.

Próbowałem to zrobić. Sądziłem się z policją przez dwa lata. Obecnie mam
@kokolokolo: Ja się z Tobą zgadzam, januszewojny myślą, że jak każdy będzie miał broń, będzie bezpieczniej, a prawda jest taka, że po pierwsze trzeba mieć odpowiednią mentalność, żeby z niej strzelić do człowieka, jakby sebix wyciągnął na mnie gnata mimo, że miałbym swojego w kieszeni to i tak starałbym się #!$%@?ć jak najdalej, ja się 3 razy zastanowię, a on jak zobaczy niebezpieczeństwo będzie strzelał bez umiaru. Jestem na nie i
Gratuluje debilnego rozumowania. W stanach jak Cię sebix postrzeli to możesz mu wycedzić między oczy dwie kulki i nie mieć problemu.


@92Gruszka: gratuluję debilnego rozumowania, jak cię postrzeli skutecznie to #!$%@? ci po tym czy będą cię ścigać czy nie. Bo nawet nie będziesz miał jak mu "oddać".
Faktycznie bezproblemowa jak #!$%@?, konieczność wydania >3k PLN oraz latania po stowarzyszeniach/klubach sportowych (pomijając już to, co się #!$%@? przy pozwoleniach do celu ochrony osobotej) nie jest absolutnie żadnym problemem w naszym kraju. Daj Pan spokój.


@grzechuu: jak cię nie stać na 3k jednorazowo na pozwolenie na broń to widocznie nie ma czego bronić.
Gratuluje debilnego rozumowania. W stanach jak Cię sebix postrzeli to możesz mu wycedzić między oczy dwie kulki i nie mieć problemu


@92Gruszka: a jak nie masz broni to co mu zrobisz? przeprosisz go za to, że Cię postrzelił?
Gratuluje debilnego rozumowania. W stanach jak Cię sebix postrzeli to możesz mu wycedzić między oczy dwie kulki i nie mieć problemu. W Polsce by Cię zamknęli na 20 lat i kazali płacić na rodzinę sebixa.


@kokolokolo: No fajne rozumowanie, ktoś mnie postrzelił i bezproblemowo, postrzelony, wyjmuję pistolet i ładuję mu dwie kulki między oczy. Oczywiście sprawca daje mi czas do wyciągnięcia broni, nie strzela ponownie, nie ucieka. Ba, nawet podchodzi bliżej,