Wpis z mikrobloga

@tronido: UPA i faszyszm to jedyny argument? Bo serio mam głęboko w dupie co wyznają ludzie z ochotniczych batalionów dopóki bronią kraju, a nie napadają tak jak ruskie. Bardziej sensowne jest przeczytanie tego artykułu, gdzie masz opisane wszystkie rodzaje batalionów oraz ich genezę powstania. http://www.defence24.pl/analiza_ukrainskie-bataliony-ochotnicze-w-donbasie-organizacja-wyszkolenie-uzbrojenie
@tronido: Dokładnie tak jest. Te psy maja nawet w Donbasie batalion upa, ale o tym nikt w Polsce nie mówi (na Wykopie był materiał z tym filmem). Przeglądnij sobie na spokojnie ukraińskie zdjęcia z majdanu. Zobaczysz tam symbole SS, swastyki i wilcze haki. Psy z upa to dla wielu zwykłych Ukraińców bohaterowie na miarę naszej AK. Corocznie organizują we Lwowie marsze ku czci SS-manów z SS- Galizien- ukraińskiej jednostki, która wsławiła
@Aryo: Tak, tylko pamiętaj, że nad takimi "ugrupowaniami" posiadającymi swoje zbrojne ramie nikt nie zapanuje. A już na pewno nie rządzący obecnie Ukrainą bo oni mają rozbieżne interesy. I dopiero po wojnie mogą zacząć się tam dobre jaja.
@tronido: A Niemcy maja obecnie na czołgach takie same krzyże jak podczas II wojny swiatowej. Wprowadizli tylko pewne zmiany w postaci zaokraglenia ksztaltu tak ze ich obecne logo wyglada jak żelazny krzyz przyznawany m. innymi za zabijanie Polakow. No i jak to skomentowac? Obecni Niemcy to faszysci?
szurszur - @tronido: A Niemcy maja obecnie na czołgach takie same krzyże jak podczas ...

źródło: comment_jnd6GPiAGFWTWlzz41Vu2gT7BRZoalkQ.jpg

Pobierz
@matszelm: Naginasz tak że aż mi Cię żal 31 osób zginęło w pożarze, a nie 200 i nawet mi ich nie szkoda, bo zidentyfikowane ofiary w większości miały obywatelstwo rosyjskie. To tak jakby Ci przyjechał rusek do Gdańska i krzyczał o przyłączenie do Rosji. Mieli pecha ze swoją demonstracją bo trafili na przejście kiboli po meczu w Odessie.
Ukraińscy naziści w wersji przedstawianej przez ruską propagandę jako profil całego batalionu tworzą oddzielny niewielki oddział o nazwie "Mizanthropic Division" pochodzącej od jednego z międzynarodowych nazistowskich ruchów, do którego należą. Działają w ramach Czarnego Korpusu. Typowe banderowskie ścierwo. Dla mnie albo zagadka, dlaczego nie ganiają z Jaroszem, którego "gwardię" stanowili na Majdanie, albo koronny dowód na to, że militarny "Prawy Sektor" jest fikcją. Ciekawe, czy kiedyś poznamy kulisy powstania "Azowa", mimo iż