Wpis z mikrobloga

LIST OTWARTY DO SPOŁECZNOŚCI MIRKOBLOGA:

Ludzie, serio? Serio tak boli Was dupa, że musicie kogoś na siłę #!$%@?ć? Wchodzę właśnie w naruszenia i co widzę? Zgłoszenia trzech postów pod rząd sprzed kilku dni, w którym ktoś naprawdę musiał się wysilić, żeby poczuć się "obrażonym". Ale nie... ktoś #!$%@? pomyślał: "a to #!$%@? @chilling niech ma #!$%@? bana".

Dlaczego moderacja reaguje na zjawisko flood-zgłoszeń? Dlaczego ja nie mogę zgłosić osoby, która na siłę próbuje zrobić mi #tangodown. Dlaczego moderacja usuwa komentarze, w którym prowadzona jest rzeczowa dyskusja albo obrazek ascii-art?

Serio zmieniliśmy mirko w serwis polaczków-zazdrośników? Teraz każdy każdemu ma na siłę #!$%@?ć?

@wykop @m__b @anonim1133 @HorribileDic @iniekcja i pewnie jeszcze kilku.


#boldupy #moderacjacontent #bekazmoderacji #wykop #administracja
c.....g - LIST OTWARTY DO SPOŁECZNOŚCI MIRKOBLOGA:



Ludzie, serio? Serio tak boli W...
  • 28
  • Odpowiedz
@chilling: ja mam #boldupy o to jak wybiórczo traktują zgłoszenia, miesiąc temu latały tu czyjeś fotki wrzucone przez zielone konto, profilaktycznie zgłosiłem multi, fotki wisiały dwa dni i zgłoszenei nieprawidłowe, teraz widzę że konto zostało zbanowane za multi, trollwoanie i obrażanie a wpisy pousuwane... czemu nie zrobili tego od razu? pewnie dlatego że nie lubili użytkownika którego jechano. Pisałem nawet kontakt w tej sprawie ale nikt mi nie odpisał, @wykop why
  • Odpowiedz
@chilling: Btw, po co wołasz iniekcję? :O

zgłosiłem multi, fotki wisiały dwa dni i zgłoszenei nieprawidłowe, teraz widzę że konto zostało zbanowane za multi,


@kamdz: Już to kiedyś tłumaczyłam, nie zawsze od razu są dowody na to, że to jest multikonto, mamy pewnie środki za pomocą których to sprawdzamy.

pewnie dlatego że nie lubili użytkownika którego jechano


Gdybyśmy mieli jakieś konflikty z użytkownikami nie moglibyśmy zostać moderatorami.
  • Odpowiedz
@HorribileDictu: sprawę multi zrozumiem, ale czemu obrażanie i wrzucanie fotek uznaliście dopiero po xx godzinach a nawet dniach? elfiki, kosmonautów itd potraficie usunąć od razu. Na kontakcie pytałem też w jakich wypadkach przy permie jest usuwana aktywność, nie raz konto czyszczone jest do zera łącznie z avatarem, a nieraz zostawiacie wpisy/komentarze które notabene były powodem bana na kilka godzin zanim znikną
  • Odpowiedz
@AnsuzSowilo: Nie widziałam takiego zgłoszenia niestety, ktoś inny je pewnie zrobił.

@kamdz: Przy permie cała aktywność powinna zniknąć automatycznie ale być może czasem coś nie działa, nie wiem jak to jest.

obrażanie i wrzucanie fotek uznaliście dopiero po xx godzinach a nawet dniach


Nie przypominam sobie takiej sytuacji, może było wtedy bardzo dużo zgłoszeń a mało moderatorów.
  • Odpowiedz
@HorribileDictu: Spychologią trochę zajeżdża. Jesteście zespołem moderatorów i pracujecie według jednych wytycznych czy każdy działa według swojego widzimisie i nie bierze pod uwagę regulaminu? Unikasz odpowiedzi i umywasz ręce w tym wypadku a przecież jeśli moderowanie ma mieć sens powinniście działać jak jeden organizm. Nie od dziś wiadomo, że poziom moderacji pozostawia co nieco do życzenia. Jedni dostają perma niemal z automatu za jeden głupi wybryk nie mając nigdy wcześnie żadnego
  • Odpowiedz
A już najsmutniejsze, że moderacja nie potrafi odróżnić sytuacji w której ktoś dla żartu pisze tekst typu "ty chory człowieku" w odniesieniu do kogoś i każdy potrafi wyczuć, że jest to żartem a ta osoba nic do tej drugiej nie ma. I nie raz widziałem jak taki komentarz znika, bo moderator go usunął. A w sytuacjach gdzie ktoś rzeczywiście jest niemiły i używa wulgaryzmów w kierunku drugiej osoby zgłoszenie jest odrzucane.
  • Odpowiedz
@AnsuzSowilo: Ale ja nie jestem od opieprzania swoich kolegów i kontrolowania tego czy dobrze robią zgłoszenia. Co ja poradzę, że nie robiłam akurat zgłoszenia o którym pisałeś. Prawda jest taka, że zgłoszenia czasem wiszą za długo, ale niedługo to zmienimy w pewien sposób...

tłumaczone jest to tym, że według zasady drugi ban jest permanentny


No to ciekawych rzeczy się dowiaduję.

jej wymówki plusuje ktoś kto miał milion multikont i permy na
  • Odpowiedz