Wpis z mikrobloga

mirki co ja #!$%@?łem XDDDDD

jechałem na #motocykle i zostałem zatrzymany do rutynowej kontroli. dokumenty miałem w plecaku, więc zdjąłem go, wyjąłem dokumenty i podałem panu z policji, plecak odruchowo kładąc na zadupek/bagażnik motocykla. pan wszystko sprawdził, oddał mi dokumenty i podziękował, a ja odjechałem w stronę domu. ledwo co zajechałem na parking pod blokiem, a za mną radiowóz na sygnale, ten sam który przed chwilą mnie kontrolował. ja cały obsrany, drzwi się otwierają, wychodzi policjant i mówi:


I PODAJE MI PLECAK XD

nie wiem czy powinienem się śmiać czy płakać z własnej głupoty....

TL;DR


#motocykle #motoryzacja #policja #kontrola #fial #dobrzyludzie #ocieplaniewizerunkupolicji
  • 19
@fallo: miałem identyczną sytuację, tylko w moim przypadku w drodze powrotnej nie znalazłem zguby. Dopiero za godzinę czy więcej, jak już szedłem blokować karty dowody itp. Ktoś przyniósł do domu. Mówił że znalazł na poboczu, wszystko było porozrzucane, żadnych pieniędzy nie było. Pewnie ktoś wcześniej znalazł, kasę zabrał, a resztę wyrzucił. W sumie 2 stówki w plecy, ale dobrze że się dokumenty znalazły, bo to chyba najgorsze z tego wszystkiego.
Tak, z ciekawości - w jakich przepisach jest sformułowane prawo Policji do cytuję "rutynowej kontroli"? Osobiście, jestem zdania, że w żadnych...


@mietek79:

Ustawa prawo o ruchu drogowym: http://isap.sejm.gov.pl/Download;jsessionid=BEDBC2EB6C8F0E77A24588BDB0748E04?id=WDU19970980602&type=3

Art. 129.


2. Policjant, w związku z wykonywaniem czynności określonych w ust. 1, jest uprawniony do:


1) legitymowania uczestnika ruchu i wydawania mu wiążących poleceń co do sposobu korzystania z drogi lub używania pojazdu;

W ogóle UPORD to fajna lektura, polecam poczytać, bo