Wpis z mikrobloga

Rano bolał mnie trochę brzuch i postanowiłem odpalić kurzący się od tygodni telewizor. Trafił się odcinek TurboKamera, który mnie rozłożył na łopatki. Krakowski dealer Opla wystawił na otomoto Vectrę C w dizelku, reklamując się, jakie to auto pewne bo z komisu dealerskiego itd. Deklarowany przebieg 177k km - już było wiadomo że kręcone. Auto kupiła jakaś kobieta która zabrała je do innego warsztatu, gdzie z modułu silnika odczytano przebieg 264k km ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przy okazji znaleziono malowany bok i kupę innych usterek, w tym jedną bardzo groźną - skorodowane przewody hamulcowe. Sprawę udało się jej odkręcić - komis przyjął furę i zwrócił jej pieniądze.

Co zrobił dealer Opla? Wystawił auto w necie z powrotem, nie naprawiając i nie zmieniając nic. Kolejny klient - małżeństwo z Warszawy kupiło to samo auto, które wykrzaczyło się jadąc w drodze powrotnej - zaczęło świszczeć turbo i cośtam jeszcze.

Vectra znowu wylądowała w komisie i internecie, rzeczone małżeństwo poinformowało Turbokamerę, która wysłała do komisu ekipę udającą zainteresowanych, którzy nagrali wszystkie kłamstwa i matactwa tamtejszych sprzedawców.

Gość z tvn pojechali grubo, podłączając tester diagnostyczny i podczas jazdy udał że przed chwilą odczytał z niego rzeczywisty przebieg. Facet z komisu - nic. Na końcu odkryli karty wjeżdżając do salonu z kamerami i wyłożyli sprawę dyrektorowi salonu, który palił głupa do samego końca, stwierdzając że oszukali (dwukrotnie) ludzi zupełnie "nieświadomie".

Gdzie my #!$%@? żyjemy, że nawet dilerzy cofają liczniki i zwyczajnie okłamują ludzi, od rozmowy telefonicznej aż po szczegółowe oględziny? Niby jak w tym całym syfie ma się połapać człowiek, który na całym biznesie się w ogóle nie zna? Aż mi się szkoda zrobiło tej pary, mimo że na specjalnie inteligentnych nie wyglądali (ale w sumie kto inny może być zainteresowany Oplami?) Inna sprawa że polska klientela jest zderzeniem naiwności, braku kasy i żądzy wyglądania na bogato. Dlatego dorzucam na koniec niedocenione bo nieprestiżowe, auto rodzinne - Daewoo Nubira kombi z ABS, klimatyzacją, elektryką i 133KM za 3150zł

http://olx.pl/oferta/daewoo-nubira-cdx-2-0-combi-benzyna-CID5-ID71rgJ.html#aa7cd895eb

#motoryzacja #mirekhandlarz #oszustwo #tvnturbo #turbokamera #komisy #opel #diesel
  • 5
  • Odpowiedz
Gdzie my #!$%@? żyjemy, że nawet dilerzy cofają liczniki i zwyczajnie okłamują ludzi, od rozmowy telefonicznej aż po szczegółowe oględziny?


@Sepang: najśmieszniejsze jest to, że policja/prokuratura ma to w dupie. System zupełnie nie ściga takich przestępstw - mimo, że to jedno z najpoważniejszych przestępstw popełnianych powszechnie.

Normalny człowiek w życiu największe pieniądze przeznacza na zakup nieruchomości i samochodu. To największe jednorazowe wydatki. Samochód jest więc najcenniejszą rzeczą ruchomą w powszechnym obrocie
  • Odpowiedz
@Sepang:

Niby jak w tym całym syfie ma się połapać człowiek, który na całym biznesie się w ogóle nie zna?


No właśnie o to chodzi, żeby się nie połapał.. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz