Wpis z mikrobloga

Mirki, jestem rozczarowany moim sprzętem albo możliwościami photoshopa.

Zakupiłem sobie dobra maszynkę, i7 4790K,16GB 1600,250 GB dysk SSD,GTX760 2GB 256 bit i jestem nieco zażenowany tym jak przesuwam dwie,trzy grupy z pliku psd (link poniżej).

Przesuwanie tych kilkunastu warstw nie jest gładkie i płynne, a ze ścinkami. To samo jest przy przybliżaniu i oddalaniu, robi to z takim lekko klatkowym ruchem. Przy kilku warstawch jest bajeczka, przybliżanie czy oddalanie gładziutko chodzi, to samo z przesuwaniem. Tu pojawia się pytanie:

1.Czy może ten PSD ( ui boostrapa) jest faktycznie za duży, żeby jakakolwiek maszyna robiła to zawsze płynnie i gładziutko, 2.Czy może mój sprzęt potrzebuje jeszcze jakiegoś większego powera(chociaż nie wiem co tu można jeszcze zrobić, jeśli obciążenie procka nie przekracza 25 %, a pamięci ma wolne jeszcze całe 8 GB; gdyby nie dysk SSD to bym zrozumiał, no ale kuźwa, ścinki przy przesuwaniu normalnych warstw??)

3. Czy może jednak #photoshop nie jest przygotowany na tego typu pliki i zwyczajnie został on tak zbudowany, że przy plikach z większą ilością warstaw on sam blokuje możliwość wykorzystania procesora ?

Czy może ktoś kto ma podobną konfigurację lub nawet gorszą, pobrać ten plik i zdać relacje,czy przesuwanie 2-3 grup warstw powoduje u niego też takie przesuwanie ze ścinkami/klatkowaniem?

#mirki #januszeinformatyki #informatyka #graficy #photoshop #adobe #pomoc #hardware

LINK

https://www.dropbox.com/s/mwkmjs03673t9o9/bootstrapv3-by-designshock.psd?dl=0
  • 15
@Fabrykant: Było by fanastycznie. Przynajmniej sprawdziłbym czy warto inwestować w sprzęt skoro i tak to nie wpływa za bardzo na prace, jeśli oprogramowanie ogranicza zasoby.
@cin3k: jutro rano moge sprawdzic. No i tu bym zawolal wszystkich mac hejterow bo mac w takich pracach rozklada skladaki na lopatki. Ale dosc wojen jak chcesz jutro sprawdze
@cin3k: w tej chwili otworzylem to na starym maku pro 2 x 2,8 GHz Quad Core Intel Xeon i 16 GB RAM (ale wolnego)

I plik zachowuje sie tak jak opisales. Sa jakie opoznienia, ale ja bym sie tym nie przejmowal, masz tam duzo warstw i jak zlapie wszystkie i przesuwam to tez czasami sie zamysli. Acha, PS to CC edycja 2014, nie wiem czy ma to wplyw jakis.

Pozniej otworze
@bocznica: plik nie jest mój, bardziej mo chodziło o wydajność przy takiej ilości plików. Czy to normalne, że komputery się zacinają. Ja sprawdzałem na CS5.. :)
@cin3k: zacinac sie nie zacina. Minimalne zamyslenie programu pewnie jest spowodowane iloscia warstw i przeliczeniem ponownym przy przesuwaniu ich, Mysle ze nie masz powodow do stresu.
@bocznica: gdyby wykorzystanie procesora było by w 100 % to mógłbym to zrozumieć, jednak procesor jest wykorzystywany tylko w 25% i nie chce więcej sobie podskoczyć, a mimo to obraz się przycina. Fakt nie są to jakieś tragiczne ścinki, ale spodziewałem sie tutaj gładkiego i płynnego ruchu.
@cin3k: na moim gracie starym tnie w #!$%@? i jeszcze bardziej przy przesuwaniu wszystkich warstw, nie mówiąc już o długim wczytywaniu pliku ;<

photoshop cc, winda 8.1, dysk ssd, 4gb ramu i stary xeon 2,5ghz

gdybyś zrobił to w indesign-ie to powinno dużo lepiej chodzić, a sam jest bardzo przyjemny do składania takich rzeczy i na bieżąco możesz "przesuwać" obiekty z photoshopa czy illustratora