Wpis z mikrobloga

Słuchajcie Mireczki, oglądałem dziś sobie Clio II 1.2 16v i w zasadzie jest to fajne autko (szukam pierwszego samochodu dla siebie) i zwracam się tutaj do posiadaczy takich autek z pytaniem odnośnie jednej rzeczy, która przykuła moją uwagę.

Mianowicie zimny silnik na niskich obrotach wydawał dźwięki podobne do... szorowania szczotką..? Nic jakiegoś mocno rzucającego się w uszy, po prostu jakby ktoś do normalnego dźwięku silnika szorował szczotką. :D

Facet, który go sprzedaje mówił, że silniki wysokoprężne tak już ze sobą mają i taki dźwięk to norma... :) Ja się nie znam dlatego pytam.

Niestety z takiego powodu, że dziś była sobota na pełny przegląd na stacji umówię się dopiero w tygodniu i się okaże czy z silnikiem jest wszystko ok.


#samochody #renault #clio #kiciochpyta #januszemotoryzacji
  • 19
być może jakieś łożysko np. w alternatorze czy na którejś rolce jest do wymiany


@eugeniusz_geniusz: Myślisz, że coś takiego na przeglądzie w powiedzmy PZMOT czy NASTAPOL może wyjść?

@Astroc: Może to to, poszukam jakiegoś podobnego przypadku na yt i zawołam spytać czy to coś takiego. :D

@testowyandrzej: Cholera :/ a może to normalne zachowanie...

moze na youtubie bedzie ?


Poszukam.

@GOTOVE: No też właśnie... Ciekawa sprawa. ( ͡
@eugeniusz_geniusz: W zasadzie to z tego co zrozumiałem, pozbywa się niepotrzebnego auta, którym jeździ póki co jego żona, a które dostała jako darowiznę od ś.p. ojca. Może mu się palnęło niechcący głupstwo i teraz jest mu przykro. :D

No w tygodniu wjadę nim na warsztat, bulnę pewnie ze dwie stówki i niech mi powiedzą co z nim nie tak i czy warto go brać na jakieś 2 latka bo szukanie auta