Wpis z mikrobloga

#policja #iskra

Jadę z rodzicami z górki, 60 na liczniku, 55 na gps (z nudów zerkam czasem), ograniczenie do 50. Zgarniają nas policjanci: 74! wołają. Więc pytam się z ciekawości jakim modelem radaru mierzyli prędkość: Rapid powiadają. I pytają: czy coś nie tak? Ja odpowiadam że nie nie, w porządku. Całe szczęście panowie byli mili i dali tylko upomnienie mojemu ojcu. Lecz woła jeden do mnie. "A ja się spytam panią młodszą pasażerkę, a co by było gdybym powiedział że to Iskra?" o.O "Nie wiem, zastanowiłabym się." I tu się skończyła moja dobra opinia o panach policjantach. Stwierdził, że ludzie to się naczytają bzdur w internecie, on takich nazywa ludźmi neostrady, potem gwiazdorzą policjantom i się dziwią! że w sądzie przyznają rację policjantom. A powszechnie przecież już wiadomo, że Iskra nie spełnia wymogu formalnego zawartego w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 20.01.2004 w sprawie wymagań metrologicznych, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym. Nie wdawałam się dyskusję, bo mandatu nie dostaliśmy i byle jak najszybciej do domu (przepisowo, oczywiście). Szkoda tylko, że na zwiększającą się świadomość społeczną w ramach własnych praw władza tak reaguje. I na dodatek straszą by do sądów nie chodzić bo wygrywają policjanci (ręka rękę myje). Na dodatek bardzo mi szkoda że spotkałam się z taką reakcją bo byli młodzi i przystojni nawet :<
  • 2
  • Odpowiedz
@CiasteczkowyPiesOrigami: Rapid to zupełna porażka. Nie umywają się do Iskier. Szok, że w ogóle gdziekolwiek ich jeszcze używają. O Iskrach można powiedzieć, że są nielegalne. Używanie Rapidów w tych czasach, to po prostu bandyterka.

Gunwo = laserowy miernik UltraLyte LTI 20-20 > Iskra 1 > Rapid 2-Ka
  • Odpowiedz