Wpis z mikrobloga

temat: LOGO POLSKI

sam jestem fanem podobnej stylistyki, bardzo podobają mi się dobrze zaprojektowane znaki graficzne czy logotypy, które bazują na formach geometrycznych i minimalizmie; zdaję sobie również sprawę z tego, że tego typu projekt poprzedza najczęściej masa pracy (a nie jak wg #januszygrafiki "hurr durr, panie, takie pare kresek to ja zrobie w 5min w paincie)

natomiast wg mojego odczucia nie do końca te trzy propozycje spełniają założenia: ma się kojarzyć z Polską oraz ze 'sprężyną' - gdyby nie opis to nie wiem czy wpadłbym na to, że jest to sprężyna #eufemizm

[wg Onetu, logo to kosztowało 220tys ojro]http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/polacy-jak-sprezyna-czyli-wybierz-nowe-logo-dla-polski/w54vs)

Nowe logo kosztuje 220 tys. euro. Pieniądze na jego zakup pochodzą ze zbiórki przeprowadzonej wśród firm, zrzeszonych m.in. w organizacjach biznesowych.


tutaj w razie czego Strona, na której można oddać głos

#oswiadczenie #grafika #design #polska
skshyp - temat: LOGO POLSKI



sam jestem fanem podobnej stylistyki, bardzo podobają ...

źródło: comment_Si8VHqlvQoD6G6V8M2LniBLmi9ynXigu.jpg

Pobierz
  • 7
@windows8: chodzi mi o to, że dobrze postawione parę kresek czy kwadratów czy jakichś form geometrycznych jest warte więcej, bo najczęściej jest wypadkową serii prób i błędów, a dobre logo jest bezcenne nawet jeśli jest bardzo proste (choćby Nike czy Apple, nie szukając daleko, czysto graficznie da się zrobić obydwa w 10min) - rzecz w tym, że w tym wypadku efekt nie wypadł zbyt dobrze:)
@skshyp: Do mnie ta sprężyna i dorobiona do niej, rozbudowana ideologia, nie przemawiają. Moim skromnym zdaniem identyfikacja wizualna Polski, jak również Urzędów i Ministerstw powinna być jak najbardziej spójna i jednolita, ale budowana w okół barw i symboli narodowych. Tutaj natomiast w "logo Polski" mamy jakiś kolor bordowy, udający naszą czerwień oraz sprężynę, która wygląda jak tornado i chciałaby być orłem.

Problem jest znacznie szerszy - wystarczy spojrzeć np. na logo
@Majku_: mam bardzo podobne odczucie, tutaj jest świetne porównanie znaków Niemiec, Francji i Polski; jak prosty znak mają Niemcy i jak bardzo jest on jednocześnie czytelny i pasujący do dokumentów oraz organizacji rządowych

a tutaj to naprawdę jest kombo tornado - sprężyna - orzeł - granice Polski i nie wygląda to zbyt dobrze
@skshyp: No dokładnie. Z przytoczonego przez Ciebie przykładu moim zdaniem dobrym punktem wyjścia mogłoby być logo Ministerstwa Gospodarki. Zieloną kreskę zrobić "płynną" i dopasowywać jej kolor do odpowiedniego Ministerstwa bądź Instytucji - wygląda poważnie i przystaje powagą do swojej funkcji, symbol orła jest zachowany, zaś cała linia byłaby spójna i czytelna. Ale nie - u nas musi być kolorowo i śmiesznie. I po prostu żałośnie. Szkoda, bo w projektowaniu i grafice