Wpis z mikrobloga

Kolejna odsłona #gadzibastion !! :)

długo nic nie pisałam, bo większość prac, jakie wykonywałam niestety nie dawały zby wielu zmian wizualnych, teraz jest troszkę lepiej.

Terra dla kameleonów zostało połatane, już nie ma białych plan (no może maciupkie, ale to poprawię jeszcze, jak będzie wkładała drewno. Dzisiaj przytargałam z lasu gałęzie. Jest problem, bo ze względu na wielkość nie mogę tego ani wygotować, ani wypiec, więc będę musiała po prostu dokładnie wyszorować. Plus jest taki, że to bardzo niedawno musiało być ścięte i leżało na kupce (puszcza bukowa przy ogródkach działkowych, drzewko najprawdpopodobniej owocowe). Wszystkie siatki do terra już wklejone, dzisiaj wezmę się za zrobienie drzwi tak wygląda to wg projektu. Dodałam tylko siatkę po bokach jeszcze, kamyki lubią dobrą wentylację ;D

Lecim dalej - robię własne liany , o takietakie. Te sklepowe liany, mimo ze są fajne, to koszują majątek, a te robię po kosztach - linka jutowa 1,2mm, silikon i włókno kokosowe. Trzyma się jak na razie dobrze, wygląda bardzo zadowalająco, a gekony orzęsione i może małe kameleony będą zadowolone;D

Poza tym zrobiłam terra dla agam.. Pomysł był taki, że u góry jest jasno beżowe i schodzi kolor w dół i na samym dole jest czekoladowe. Pomysł generalnie zajebisty, tylko wykonanie nie za bardzo. Poprzednie moje terraria robiłam fugą, a ona bardzo dobrze łączyła się z barwnikiem. Teraz potrzebowałam czegoś innego, tańszego, ale białego, żeby przy barwieniu jakaś kupa nie wyszła. Polecili mi klej do marmuru. Zabuliłam jak za złoto, a okazało się, że to cholerstwo nie przyjmuje w ogóle barwnika i po wlaniu całych 2 buteleczek do wiaderka niewielkiego, dalej nie było koloru... no nic ;D Wróciłam do castoramy i kupiłam zwykły gips. No i świetnie, kolor w końcu się zmienia, ale i tak jest mało wyrazisty. Górna półka brak barwnika, druga jedna butelka, trzecia dwie butelki i w końcu najniższa - 3 butelki barwnika. wykosztowałam się niepotrzebnie, ale już mam to za sobą. Teraz tylko czekam aż wyschnie, wywietrzy się i w piątek wsprowadzam moje agamy do środka. Tak to wygląda zapalone. Na trzeciej półce jest inna żarówka, przez co kolor w czerwony troszkę poleciał. Do tego zdjęcie w ogóle przekłamuje, bo kolory w rzeczywistości wyglądają duużo lepiej. Dodam, że ścianka też nie wygląda jakoś specjalnie - wszystko było robione jak najmnijeszymi nakładami kasy i pracy - mało styropianu, ale mimo wszystko, żeby gady miały po czym skakać i jak najszybciej - 4 terraria wystyropianowałam w 4 godziny, całkiem niezły wynik. Doda się roślin, podłoże i zaraz wszystko będzie wyglądało lepiej.

Gekonom najwidoczniej się podoba bo śpią w zajebistych pozach;D Idzie sobie taki pochłeptać wody, pije pije i nagle kima...;D Pokleiłam w końcu też dolne, wysokie terraria, w piątek biorę się za aranżację. hejoooo :D

Nooo i najważniejsze... W sobotę o północy wyruszamy w końcu do Ostravy na giełdę Akwa-Terra! juz się nie mogę doczekać, biorę ze sobą kuupę kasy, busa i jadę zaopatrzyć sklep w zwierzaki ;D Na początek w planach są 2 samice i samiec kameleona, takie podrostki już, ze 3-4 gekony orzęsione, ze 2 agamy brodate, może jakieś karłowate wyczaję po taniości, no i WENSZE :D Kilka sztuk pieknych zbożówek (w boasy i pytony na razie się nie bawię, ale to wszystko z czasem). Do zwierzaków dojdzie jeszcze karmówka, planuję zaopatrzyć sklep w świerszcze, szrańczę i mącznika, dubie już mam. I w przyszłym tygodniu rozpoczynam sprzedaż na allegro, płyty na terraria do sprzedaży już są, wierzaki będą, karmówka też, więc na co czekać ;) Strona (mam nadzieję), że też już niedługo ruszy, najpierw potrzebuje jednak mieć wszystko gotowe, żeby porobić zdjęcia, opisy, te sprawy;D

Ehh, entuzjazm milion! Siedzę tu sama (samej pracuje się 100x lepiej, niż z kimś) do 1-2 w nocy, później do domu, rano wstaje o 10 i o 12 już jestem w sklepie.... I tak dzień w dzień (ʘʘ)

#gadzibastion #terrarystyka #gady #weze #jaszczurki #diy #szczecin @gravedigger #pankara
Khaleesi - Kolejna odsłona #gadzibastion !! :)



długo nic nie pisałam, bo większość...

źródło: comment_7fibWg3SKLr5nGpk5RLVjY3IODSHqV4t.jpg

Pobierz
  • 23
@Khaleesi: Wiesz, mnie najbardziej zdziwiło jak nieodpowiedzialni mogą być ludzie uważani na co dzień za zrównoważonych i normalnych. Cicha woda brzegi rwie. Dobrze, że nie odgryzł, bo jeszcze by się zatruł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@Pzanty: a mnie najbardziej denerwuje zachowanie właściciela zwierzaka, że w ogóle pozwala na zabawy po pijaku. Ludzie mogą się nie znać itp, ale właściciel powinien...:-) w sklepie mam dodatkowy pokój, tzw meline, gdzie są tylko myszki, tam zawsze można spokojnie usiąść i napić sie jakoś bez większych szalenste:-) jakmi się wszystko uspokoi, będzie gotowe, tomoge coś zorganizować :-D
@Khaleesi: jak chcesz to odezwij się na priv, mam znajomego handlarza, ręki za niego sobie nie dam uciąć, bo od 5 lat jedyne gdzie go widzę to Facebook, ale ma masę zwierzaków, w tym naprawdę bardzo egzotyczne. Buja się po całej Europie, więc być może zaoszczędziłoby Ci to trochę drogi ;-)
  • 0
@Skarfejs: na początek potrzebuje dużo i tanio, w "bardziej egzotyczne" będę mogła pobawić się, jak troszkę się ustabilizuje wszystko :-) ale dzięki, zapisze sobie Ciebie i może zagadam w tej sprawie :-)