Wpis z mikrobloga

A nauczyciele też nie mają wcale wolnego, sprawdzając testy, siedząc na radach pedagogicznych i jadąc na szkoleni


@japer: Haha co za #!$%@?. Nauczyciel pracuje po 4 godziny dziennie. Chcesz mi powiedzieć że przez 4 godziny w domu codziennie sprawdza testy i się przygotowuje do pracy? Odpowiem za Ciebie: nie.

Co do szkoleń to ja też wyjeżdżam na szkolenia i nie biadole.

wysilają się intelektualnie?


@japer: O kurva. Teraz z perspektywy
  • Odpowiedz
@janek_kos: To, że uczysz się w gimnazjum, nie oznacza, że musisz darzyć ich nadmierną krytyką tylko z powodu własnych edukacyjnych porażek. Niestety, człowiek musi uczyć się sam. ;>
  • Odpowiedz
@Fix: co #!$%@? aż tyle te #!$%@? i #!$%@? leniwe zarabiają? Przykro mi to mówić ale większość nauczycieli wykonuje swój zawód tak, że powinni zarabiać minimalną
  • Odpowiedz
@Fix: Już komu jak komu ale tym darmozjadom nauczycielkom powinni jeszcze zabrać z tego co maja bo tak jak te wiecznie zmęczone święte krowy się obijają to chyba nikt no może jeszcze politycy i to ich podejście, założę się że bez książek z podanymi odpowiedziami to żadna ani słowa by nie nauczyła...
  • Odpowiedz
Tylko misie pysie, nie zapominajcie, że to właśnie nauczyciele będą kształtowali Wasze maluchy, to od nich zależy ich rozwój. Zadowolny z pracy i ambitny nauczyciel, moim zdaniem jest bezcenny. Kraje lepiej od Polski rozwinięte (typu Szwecja, Szwajcaria, Findlandia) już dawno to zauważyły, i tam nauczyciel proporcjonalnie zarabia dużo lepiej niż u nas, bo to on kształtuje społeczeństwo.
  • Odpowiedz
@japer: w jaki sposób wysilają się intelektualnie? Dyktując ważniejsze rzeczy z podręcznika? Poprawiając sprawdziany?
  • Odpowiedz
@Fix: Mundurowi mogą zarabiać dużo - i #!$%@? bardzo dobrze. Ale obrazek wydaje mi się jakoś mało prawdziwy, bo cośtam środowisko kojarzę i nie przypominam sobie takich kwot.
Inna sprawa to nauczyciele, którzy zarabiają za mało. Do bycia nauczycielem potrzeba pasji, kontaktów i dużo cierpliwości, ale można być kiepskim nauczycielem bez tych elementów. Dlatego mamy kiepskich nauczycieli, bo bardzo dobry nauczyciel angielskiego będzie uczył w prywatnej szkole, gdzie dostanie 5k na
  • Odpowiedz
@Fix: Straszne, pracują po 4 godziny dziennie, wolny każdy weekend, święta, wakacje, nie rozwijają się w żaden sposób bo klepią to samo każdemu rocznikowi rok w rok, czasem po pracy poprawią parę sprawdzianów, a jak brakuje kasy to dają korepetycje gdzie mają stawkę godzinową 25-50zł. Porównanie z dupy, jak komuś nie odpowiadają jego zarobki to niech się przekwalifikuje.
  • Odpowiedz