Wpis z mikrobloga

@Benq20: Wtf jak kupowaliśmy z tatą TV za jakieś ~3k i płacił kartą, to nie zdążyliśmy dojść do samochodu na parkingu przed sklepem i już dostał SMSa że wykryto dużą płatność, a jak zapakowaliśmy ten telewizor do auta to dzwonili z banku się zapytać czy wszystko jest OK. Tutaj za to ktoś puścił przelew za ponad 15k z przewalutowaniem gdzieś #!$%@? wie #!$%@? wie na kogo i nikt się nawet nie
  • Odpowiedz
@CzeXD: Widać że ING ma monitoring tranazkcji chyba w dupie i jakie kolwiek europejskie dyrektywy dotyczące AML/CTF które powinny dać red flagi w systamach. (robiło sie w tym)
  • Odpowiedz
@pc386toHD: Ej ale to właśnie było ING xD Ja w sumie też mam konto w ING i jak czasami kupuję coś przez dotpaya to wymagają dodatkowej autoryzacji kodem, który przychodzi na SMS. Wszystkie zmiany w ustawieniach też wołają o kod z SMSa
  • Odpowiedz
@CzeXD: W takim razie #!$%@? monitoring tranzakcji, OP musiał w takim razie robic juz "duze" przelewy na podobne kwoty skoro system tego nie wypluł. Tkie systemy analizuja historie wiec jesli taki przelew bylby poza "normalnym" uzytkowaniem konta to powinno wypluc alert
  • Odpowiedz
@pc386toHD: Właśnie do mnie dotarło, że głównie płacę kartą za jakieś gównozakupy kwoty ~50zł a jak płaciłem w ikei za kuchnię no TROCHĘ WIĘCEJ to nikt się nie zainteresował, więc ten monitoring działa tak jak widać xD
  • Odpowiedz
@Benq20: Skoro poszło to jak widać jako przelew własny to nie trzeba potwierdzeń.
Zastanawia mnie tylko jak oni dodalo to jako transfer na własne konto. Rodzice nabrali się na jakieś wyłudzenie danych czy co?
  • Odpowiedz
bo wypłacałem w bankomacie na Grójeckiej w Wawie0 tam był założony Skimming. Na drugi dzień miałem wypłaconą kasę w Rzymie.


@polock: Co wy macie za banki że system nie zablokował?
Zeskanowana karta jak nic.
  • Odpowiedz
Tkie systemy analizuja historie wiec jesli taki przelew bylby poza "normalnym" uzytkowaniem konta to powinno wypluc alert


@pc386toHD: Ale jest to przelew własny. Tak jakbyś sobie przelał kasę na konto które jest Twoje i jest to potwierdzone konto. Wtedy wątpię czy wyskoczy to nawet w monitoringu transakcji które już zostały przepuszczone przez system (minitoringu wstecznym). Tym bardziej że to wygląda jakby sobie przelał z konta ing na inne swoje konto ing.
  • Odpowiedz
@pc386toHD: Widocznie zależy od banku i skryptu którym zamyka system.
Chyba wszystkie banki dążą do tego żeby jak najwięcej pracy było robione przez komputer a nie człowieka - bo szybciej i taniej.
Więc albo bank ma słaby system albo ktoś wiedział jak to sprytnie obejść.
  • Odpowiedz