Wpis z mikrobloga

@cnq2j3hr1dqwf: Ja tak miałam kiedyś, ale już dawno z tego wyrosłam. Kilka spraw, które już były częściowo wspomniane wyżej:

1. Jak chcesz zrobić cokolwiek (np. zadzwonić), to nie zastanawiaj się za długo. 3 sekundy na podjęcie decyzji. Myślisz i to robisz.

2. Możesz sobie spisywać na kartce to co chcesz powiedzieć. Może być na początku dokładnie razem z "dzień dobry", z czasem główne myśli, żeby nic ci nie umknęło.

3. Miej
@cnq2j3hr1dqwf: miałem tak zanim zacząłem pracować z ludźmi i dzwonić w sprawach projektu :D teraz trochę mniej dzwonię, ale raczej nie mam z tym problemu, nawet jak się zatnę to idę dalej z tym, co chciałem powiedzieć.
Najgorsze jest dla mnie przekrzykiwanie się przez telefon/telekonferencji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@cnq2j3hr1dqwf: Google testowało parę lat temu funkcję Asystenta Google, która polegała na powiedzeniu asystentowi co chcesz załatwić, np. umówić się do fryzjera, a on potem dzwoni za ciebie w tle, i negocjuje w twoim imieniu termin. Po zakończonej rozmowie wyświetla się podsumowanie, co udało się załatwić.
Nie wiem, czy to wyszło z fazy testów, ale jeżeli tak, to brzmi jak rozwiązanie dla niektórych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cnq2j3hr1dqwf: miałem tak xD

Praca powoli mnie oswoiła, na praktykach (tak, 3.5 roku xD) dzwoniłem okazjonalnie i właśnie wtedy ogarnąłem to gówno.

W pracy teraz zdarzało mi się dziennie z 3-4h na telefonie siedzieć,oczywiacie rozmowy po 10sec-5min. Ogólnie telefon to najbardziej podstawowe narzędzie pracy i bez tego 1 dzień to jak bez ręki ¯\_(ツ)_/¯
Jak wiedziałem że ma coś załatwić to stałem nad nią i to robiła od razu


@Profil_Internetowy: dla mnie to zawsze jest ułatwienie jeśli telefon wykonuję na czyjąś prośbę czy w ramach pracy i osoba która mi to "zleciła" jest w pobliżu. Ale jak mam tak samo z siebie gdzieś dzwonić, o rany
@cnq2j3hr1dqwf: Kiedyś też miałem taki problem, ale bałem się zadzwonić albo nawet wyjść do sklepu. Pomogło stopniowe wdrażanie się do pracy z ludźmi ( z konieczności musiałem pracować w soboty, pomóc rodzinie ). Pracowałem jako dostawca żarełka, najpierw w soboty, a potem już etat. Te soboty na początku na luźno, powoli mnie przyzwyczajały, chociaż do dziś pamiętam jak musiałem zadzwonić do obcej osoby bo nie mogłem znaleźć adresu, wstyd i strach
wez sobie przygotuj zdania ktore masz powiedziec, w skrajnych przypadkach je czytaj


@sajmen: #!$%@? nie xD Bo jak padnie pytanie spoza przygotowanego schematu to jest skok stresu x10000 i jeszcze bardziej pogrąża się w stresie
teraz nawet jest w stanie zadzwonić sama do spółdzielni, urzędu czy złożyć reklamację, pokłócić się z kimś "o swoje" czy zamówić pice. Także myślę że dobrze na tym wyszła.


@Profil_Internetowy: jak sie rozstaniecie to przynajmniej bedzie potrafila sie o siebie zatroszczyc, w przeciwienstwie do wiekszosci rozpieszczonych dzisiaj rozowych ktorych mezulek we wszystkim wyrecza
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cnq2j3hr1dqwf: spokojnie to da się pokonać. kiedyś bałem się zadzwonić w jakiejś prostej sprawie i nawet ze znajomymi nigdy nie lubiłem rozmawiać przez telefon. bałem się że źle wypadnę przy oficjalnej sprawie albo że ktoś będzie słuchał jak gadam z kolegami. praktyka czyni mistrza, najpierw robiłem sobie listę rzeczy o które chcę zapytać/załatwić a teraz już tak się nie stresuję. najważniejsze żeby nie przejmować się tym że ktoś cię oceni albo