Wpis z mikrobloga

  • 1270
Tak. To dziś. Mija rok od ostatecznego upadku jednego z najlepiej zapowiadających się seriali. Ale nie ważne jak się zaczyna tylko jak się kończy, a Gra o Tron pokazała jakim stała się dnem po tym jak twórcy obrali swoją drogę w kreowaniu świata, w ukazywaniu charakteru postaci. Życzę wszystkim aby już nigdy nie dostąpili takiego zawodu jaki mieli fani Gry o Tron.


#got #graotron #seriale
Pobierz FoxX21 - Tak. To dziś. Mija rok od ostatecznego upadku jednego z najlepiej zapowiadaj...
źródło: comment_1589866233uZgrKCfhtNPBzrTxtpt8qT.jpg
  • 104
@TenTypZez: w pewnym sensie to był słaby - jakby go porównywać do książek

@soulburner: HBO też nie jest bez winy. Mogło się nie zgodzić i anulować serial jakby miało rozum i honor, ewentualnie nigdy nie wypuszczać tych dwóch ostatnich parszywych i ohydnych sezonów. A prawdę mówiąc po 4 sezonie serial powinien zostać anulowany, z racji tego, że scenarzyści - pokłócili się z GRR Martinem i nie chcieli słuchać jego wizji
@FoxX21: Ja tu widzę ewidentną winę D&D i ich samolubnych decyzji. Spieszyli się z ukończeniem sezonu zamykając go w 6 odcinkach, przy czym 2 pierwsze to zwykła gadanina, gdzie fabuła nie posuwa się do przodu ani o krok. Spieszyli się bo dostali ofertę zrealizowania jakiegoś tam filmu czy serialu Star Wars, z której Disney chyba zrezygnował po klapie 8 sezonu GoT.
Skutkiem tego było po prostu załatwienie całego wątku White Walkers
@FoxX21: Szanowni Państwo,

Gra o Tron - sezony 2, 3, 4 - to najlepsze TV show w historii telewizji i nikt nie zmieni mojego zdania (pierwszy sezon - pomimo genialnego Seana Beana - nie uważam za peak tego serialu).

D&D - hrrr tfu na te cyniczne mordy za zrujnowanie czegoś naprawdę dobrego - przez przerost ego i uderzenie sodówy.

Robię #pokazmorde z córą, aby uhonorować post OPa - z fartem:
Pobierz Tywin_Lannister - @FoxX21: Szanowni Państwo, 

Gra o Tron - sezony 2, 3, 4 - to najle...
źródło: comment_1589874812nRobNZXvjgqoJXyLhxIlaJ.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@FoxX21:
Nie rozdrapuj starych ran (,)
Dobrze ze chociaż muzyczka trzymała poziom do końca bo inaczej chyba żadne dobre wspomnienia by mi nie pozostały z końcówki serialu.
Ewidentnie pomiędzy 7 i 8 sezonem brakuje dwóch albo nawet i trzech sezonów żeby właściwie pociągnąć wątki i nadać biegowi wydarzeń jakikolwiek sens.
@diogene: oczywiście że się podobało jak goblin zrobił 50 metrowy skok, a potem upośledzony dzieciak ma najlepszą historię i zostaje królem, a następnie korzystając ze swojej unikalnej wiedzy i możliwości widzenia całego świata na żywo pozwala goblinowi odpłynąć w nieskończone może(było to powiedziane w książce w widzeniu dzieciaka, że jest tam bezgraniczna woda) a potem sam wysyła ludzi do szukania smoka, bo nie wie, że za pomocą swoich zdolności może go
Nie to nie jest wina braku materiału, bo ponad 90% treści z Uczty dla Wron i Tańca ze Smokami nie zostało wykorzystanych.


@FoxX21: Oczywiście, że to było świadome. Po 4 sezonach serial zrobił się bardzo popularny, więc trzeba było z niego wycisnąć jak najwięcej hajsu. Pieniędzy nie zarabiają niszowe produkcje dla nerdów, fanów fantasy tylko seriale familijne, które ogladają wszyscy od dzieci po emerytów. Trzeba było więc go przerobić na serial
@Idesiku_Nago: dokładnie! tak samo było u mnie. Po bitwie o Winterfell czułem się jakby ktoś napluł mi w twarz, a po końcówce to już się śmiałem z bezradności.
A jeszcze pamiętam, że tydzień wcześniej w kinie byli Avengersi i spodziewałem się czegoś mniej oczywistego po świetnym Infinity war xD
Martin, kochany grubasie, pisze te książki (ʘʘ)
@Donmaslanoz14: Serial do końca 4 sezonu powstawał przy współpracy z autorem książek, więc w większości wątki są ciekawe, zaskakujące tak, jak to było w książkach. Sezony 5 oraz 6 wzięły po 2-3 wątki z dwóch książek(Uczta dla Wron i Taniec ze Smokami) autora, ale nie były już pisane przy jego wsparciu - po prostu wzięto to, co wydawało się najbardziej widowiskowe i postawiono na budowę kina familijnego z plot armorami, z
@diogene: @FoxX21: ja nie mam zupełnie nic przeciwko temu, co się wydarzyło w ostatnich odcinkach. Zawiedziony jestem jedynie tym, że jakieś 2 - 3 sezony spakowano do jednego, w dodatku skróconego. Jeśli Danka miała #!$%@?ć, to powinna ta przemiana być płynnie poprowadzona przez minimum sezon. Walka z Nocnym Królem to też powinien być jeden cały sezon, a zginąć powinni, zgodnie z pewną tradycją, prawie wszyscy, a pozostać ze dwie główne
@FoxX21: po czesci jestem im wdzieczny, bo lubilem sobie tak raz na dwa lata obejrzec calosc od poczatku i duzo czasu schodzilo... teraz nawet sezony 1-6 mi obrzydzili. Przypomina mi to akcje z ‘how i met your mother’ - zupelnie rozne seriale, ale zniechecili do ogladania 90% dobrego contentu przez leniwa koncowke.
FoxX21: Aż się zdenerwowałem, ale są tego plusy, dotychczas nie obniżyłem oceny na filmwebie. Jak można było to tak spartolić