Wpis z mikrobloga

Jak to jest, że na stronach różnych producentów jest masa fajnych odmian produktów, podczas gdy w sklepach jest zawsze wszędzie tylko kilka tych samych? Dla przykładu musztarda Roleski. Na stronie jest indiańska, słodko-ostra, miodowa, wikinga, staropolska, jerozolimska, kozaka, chrzanowa, angielska. Ja takich w życiu nie widziałam w żadnym sklepie na żadnej półce. Wszędzie są tylko saperska i stołowa. Tak samo z sosami, warzywami na patelnię, mrożonymi pizzami itd. Są jakieś specjalne sklepy, gdzie można znaleźć szerszy wybór różnych produktów?

#pytanie #gotujzwykopem #biedronka #lidl #polska
skrzacik320 - Jak to jest, że na stronach różnych producentów jest masa fajnych odmia...

źródło: comment_1595217544QL1eDdfh1EHKHKEiUXibIV.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
@skrzacik320: Wikinga w duzych carrefour. Ogólnie działa to tak, że sieć handlowa chce kasę za kazdy "face" na półce. Firma bada cyz się sprzeda czy nie i wstawia. Jedne taki potrafi miesięcznie kosztować od kilkuset pln do kilku tysięcy. Nie jest tak, że firma XYZ ma 10 produktów to z autoamtu sieć handlowa je sprzeda. Trzeba tej sieci handlowej zapłacić, żeby wzięła te produkty do oferty i producenci się miedzy soba
  • Odpowiedz
@skrzacik320: W Auchanie masz wybór sosów i pikli jak w amerykańskim markecie serio. Ja tam właśnie kupuje te musztardy Roleski, najbardziej lubię angielską. Jak się do niej doda łyżkę miodu to się robi naprawdę mega dodatek.
  • Odpowiedz
sarepska #!$%@? a nie saperska


@justkilling: Początkowo miało być saperska. To literówka. W którejś z wiosek mieszkało dwóch braci. Jeden był saperem, drugi dyslektykiem. Pierwszy wymyślił tę musztardę, ale niestety to ten drugi zapisał recepturę. Zawsze zazdrościł bratu, też chciał być saperem, ale nie mógł, bo saper myli się tylko raz. Jak co chwilę walisz błędy, to się nie nadajesz.
  • Odpowiedz
Lidl i biedronka raczej mają biedną ofertę, zawężona do produktów popularnych


@Iskaryota: Obecnie w Lidlu jest kilka rodzajów musztardy Roleski jak i sosów do grilla, ale zapewne na lato jedynie (pic rel nie ma). Z tą opinią mogę zgodzić się co do Biedry, w Lidlu często są eksperymenty smakowe w tygodniach tematycznych.
  • Odpowiedz
  • 0
W Auchan jest cały przekrój tych musztard. Najlepsze na świecie, polecam! Szczególnie Wikinga z dużą ilością kurkumy i Jerozolimska, lekko czosnkowa. No i mają normalne składy, bez jakiś chemicznych cudów.
  • Odpowiedz
@skrzacik320: oj zgadzam się, roleski np. teraz zrobił tyle świetnych, ostrych sosów, to żeby kupić wszystkie, które mnie interesowały to musiałem być w 3 albo 4 sklepach, auchan, kauf, cos trafilem jakimś małym sklepie, coś w euro.
Tych musztard to polowy nie widzialem w sklepach, mysle czy nie zamowic w wysylkowym.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@skrzacik320: w Carrefourze mają sporo tego towaru i ogólnie często znajduję tam artykuły spożywcze o których istnieniu nie wiedziałem. Oczywiście w tym dużym a nie Carrefour Express.
  • Odpowiedz
@skrzacik320: bo mało kto by to kupował, z takiego samego powodu w CH są owoce egzotyczne jak liczi czy mango a w Lewiatanie nie.

Tak samo możesz zapytać dlaczego nie ma mang czy innych komiksów w każdym kiosku a na mangarden są. Rynek. W pipidówie nie sprzedaż wszystkiego a większość chce sprawdzony tani produkt.
  • Odpowiedz