Wpis z mikrobloga

Ale to było dobre! ( ʖ̯)

Żeberka jagnięce metodą SousVide +pistolet wędzarniczy z malutkimi ziemniakami, szparagami i grzybkami ( ) wszystko na zdjęciach, w razie pytań pisać śmiało ()

Nawiązując do tego wpisu zadymiarka działa lepiej niż myślałem, aromat i smak który dodało użycie drewienka sprawił że poczułem się jak bym był w dobrej restauracji ( ͟ل͜)

Przygotowanie w #sousvide dodatkowo dało świetny efekt i tak jak chciałem, idealne medium ( ͡º ͜ʖ͡º) 60⁰C na 90minut, potem wyjąć i pozwolić odpocząć przed użyciem pochodni.

Użyłem dwóch metod podania, różowej smakowało ( ʖ̯)

Zdjęcia z bonusami poniżej ( ͡º ͜ʖ͡º)
#calico
#glodnyjakwilk #jedzenie #gotujzwykopem #gotowanie
v.....k - Ale to było dobre! 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ 

Żeberka jagnięce metodą SousVide +pistolet w...

źródło: comment_1635061337pDrfCoIjOnl6T9ju1UOTyx.jpg

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
  • 2
@don_rafaello nakładkę kupiłem taką i do tego puszki z gazem osobno, zapach czuć tylko gdy nie rozgrzejesz pochodni, musze grzać pół minutki zanim skieruje na mięso ()

Teraz, jak mam ten do dymu to wydaje mi się ze od razu mógłbym użyć pochodni bo dym zniweluje zapach po pochodni, ale wolę rozgrzać wcześniej ( ͡º ͜ʖ͡º)

A najlepsza metoda według mnie
v.....k - @don_rafaello nakładkę kupiłem taką i do tego puszki z gazem osobno, zapach...

źródło: comment_16350822387nzB9PWltnHDU1Ve3M2CB8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@v1lk zakup cyrkulatora do sous vide to był jeden z moich najlepszych pomysłów, jeszcze pół godziny i na kolację wjedzie idealnie soczysty filet z indyka ()
  • Odpowiedz
@v1lk jeszcze nie ma tragedii no ale faktycznie, ostatnie moje zakupy to jakieś nieporozumienie cenowe.

A no i oczywiście jak zawsze robię 10 oddzielnych porcji, więc obiady do końca tygodnia załatwione :-)
  • Odpowiedz
@v1lk zawsze tak robię, bo jednak czas gotowania jest jednak dość długi.
A jeśli chodzi o odgrzewanie to albo sv w takiej samej temperaturze, albo wrzątek i krótki czas. Tylko że to jest dobre w przypadku drobiu bo ciężko go aż tak łatwo przeciągnąć jak np wołowinę.
  • Odpowiedz
@v1lk najważniejsze to każda porcja osobno (wyciągasz po jednej a reszta jest dalej zapakowana), bo jakby nie patrzeć to żarcie jest po obróbce termicznej i zapakowane próżniowo - nie ma prawa nic się z nim stać w ciągu tych kilku dni
  • Odpowiedz
  • 1
@Rzepczak bardzo Ci dziękuję mireczku, od przyszłego weekendu będę mógł spróbować zrobić na caly tydzień mięsko, tylko warzywa ugotuje i dokończę mięso, dam znać jak smakowo i czasowo, bardzo Ci dziękuję jeszcze raz za odpowiedź bo konkretnej nigdy nie widzialem ( ͟ل͜)
  • Odpowiedz
@v1lk ja właśnie wracam na dietę więc robię 12 porcji i będę miał na cały tydzień - wszystko zważone przed zapakowaniem i przygotowaniem czyli problem obiadów prawie z głowy ;-) tylko porcja węgli i warzywa trzeba przygotować, ale to jest moment
  • Odpowiedz