Wpis z mikrobloga

Mam 21 lat, pracuje od prawie 2, zarobki 4-4,7k
Nie chce mi się żyć w tym antyludzkim państwie jak widzę to wszystko ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Chyba tylko się uwiesić na pasku od spodni…
A chciałem w przyszłości mieć swoje 4 kąty i rodzinę w nich…

#nieruchomosci #pieniadze #dom #rozowepaski #niebieskiepaski #pracbaza #zarobki #zalesie #kredythipoteczny #kredyt #budowadomu #budujzwykopem #banki #ekonomia #gospodarka
Pobierz xydeN- - Mam 21 lat, pracuje od prawie 2, zarobki 4-4,7k 
Nie chce mi się żyć w tym ...
źródło: comment_1649780330VK9UUyDiv9ulJU0auCxFnL.jpg
  • 71
@xydeN-: no tak, ale przy inflacji 10% to koszyk dóbr warty 400k będzie kosztować:
2023: 440k
2024: 484k
2025: 532k
2026: 586k
2027: 645k
2028: 709k
2029: 780k
2030: 858k
2031: 944k
2032: 1038k

Czyli jeśli pan Narkun mówi, że po 30latach przyjdzie nam oddać 1mln, to znaczy, że przy tej inflacji i tak dysponowaliśmy prawie darmowym pieniądzem.

Natomiast jeśli inflacja zejdzie do celów inflacyjnych, to stopy też będą niższe i
@lipszczak: Pełna zgoda, nie można na to patrzeć tylko po ilości PLN - jednak wielu ludzi niestety tak robi. Ja tylko chciałem podkreślić, że inflacją ciężko #!$%@?ć bank. Klient banku jest zawsze na przegranej pozycji względem banku, który ma po prostu więcej narzędzi i na pewno nie chce być stratny.

Pomocą dla klienta w tej relacji na pewno mogłoby być państwo, które ma narzędzia silniejsze od banku. Mogłoby "zachęcić" banki do
@Saintielove: ewentualnie idziesz do korpo w mieście wojewódzkim, w większości teraz zdalnie i tak, myślę że fajna kasę można dostać bo mam 23 lat i 5.5k około (netto ofc) doświadczenie 2 lata
@xydeN- cierpliwości - masz jeszcze dużo czasu na ustatkowanie. W wieku 21 lat człowiek nie wie co jest czarne a co białe. Masz pewność że będziesz pracował w tym miejscu do końca życia? Masz pewność że nie wyemigrujesz? Nie idź za stadem, bo taka moda. Spokojnie a cierpliwośc cię wynagrodzi.