Wpis z mikrobloga

@Torgerd: jak wrzucasz niższy bieg jadąc szybko powinieneś dać trochę gazu, a przy hamowaniu silnikiem ludzie chyba raczej tego nie robią więc sprzęgło się bardziej zużywa
Also nie rozumiem dlaczego niby sprzęgło miałoby się wciskać dopiero pod koniec hamowania hamulcem, kiedy i tak chcemy się zatrzymać
Jakby wtedy hamowałoby się silnik hamulcami
@Prima_aprilis: no to teraz już wiem czemu tak dużo ciężarówek jest na złomie, bo używali silnika do hamowania, a nie sorry nie ma tak dużo z tego powodu bo to jest normalne! I nikt nie pisze że z 5 #!$%@? na 3 bo tak robi tylko debil, ja zawsze najpierw hamowanie silnikiem i dopiero jak dojeżdżam do zakrętu lub miejsca gdzie mam się zatrzymać używam nożnego, do tego jak nie chcesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Swoją drogą można gdzieś znaleźć jakieś porady odnośnie prawidłowej jazdy? Wiadomo że w Polsce są sami zajebisci kierowcy, ale może polecacie jakiś kanał yt etc
mordo tak jeżdżą rajdowcy. Redukcja biegu przed zakrętem, pokonanie zakrętu na granicy przyczepności. Niby luz, ale takie pół sprzęgło i na wyjściu wpięcie biegu i do odciny( ͡° ͜ʖ ͡°)


@inkill: Co to za brednie?

Redukcja biegu przed zakrętem


i na wyjściu wpięcie biegu
możesz użyć między gazu zobacz na internecie o co chodzi


@Takityp123: Świetna rada...dla kierowców samochodów sprzed II WŚ.

Międzygaz, zmiana biegu z międzygazem, potocznie przegazówka - technika stosowana podczas prowadzenia pojazdu silnikowego z manualną skrzynią biegów niewyposażoną w synchronizatory.