Wpis z mikrobloga

@little_muffin: IT jest długie i szerokie. Lwia większość nie robi nic odkrywczego, żadnego R&D, tylko odklepywanie tego samego z użyciem modnych w danym momencie bibliotek. Jakakolwiek rozwojowa praca w IT, która wymaga myślenia, to pewnie nawet nie 1%, tylko 1 promil
  • Odpowiedz
niedawno tu byla jakas ankieta i miales zadeklarowac czy pracujesz w IT - ogromna ilosc uzytkownikow taka opcje wybrala.

@little_muffin: ja też to wybrałam a nie pracuję w IT xD to było plusowanie komentarzy, ludzie też głosowali na dwie opcje.
Ale pozostają jeszcze dwie kwestie, ludzie z IT to nie jakaś wybrana grupa społeczna, to że ktoś ma do czegoś talent to nie znaczy, że jest wzorem do naśladowania pod wszystkimi
  • Odpowiedz
@rybazryzem85 A co Ci do tego co kto ogląda? XD na wykopie jest tyle użytkowniku, że wątpię, że większość z oglądających to programiści 15k, więc nie dość że generalizujesz, to się jeszcze zesrales o to co ktoś ogląda.

Jak dobrze rozumiem, Ty jako człowiek kultury, nie oglądasz żadnej rozrywki ludzi prostych? Meczy, gal sportowych, wyścigów?
Tylko teatr, opera I czytanie książek XD
  • Odpowiedz
: to jest to co mnie zastanawia, niedawno tu byla jakas ankieta i miales zadeklarowac czy pracujesz w IT - ogromna ilosc uzytkownikow taka opcje wybrala


@little_muffin Przecież 9 z 10 wykopków, którzy piszą o zarabianiu jakichś tam pieniędzy, czy którzy wklejają paski z wypłaty, to z IT ma tyle wspólnego, że na komputerze walą konia do chińskich bajek, w piwnicy swoich starych.
  • Odpowiedz
@rybazryzem85: Co więcej oni nie są tylko programistami. Oni robią z tego religie. Ostatnio jeden wykopem tłumaczył wszystkim że bycie programista samo z siebie sprawia że jesteś osobą ponadprzecietnie inteligentna i oczytaną. Szkoda że nie na tyle by utrzymywać higiene osobista, czy interesować się rozrywka na minimalnym poziomie xd
  • Odpowiedz
@rybazryzem85: to jest to co mnie zastanawia, niedawno tu byla jakas ankieta i miales zadeklarowac czy pracujesz w IT - ogromna ilosc uzytkownikow taka opcje wybrala. A pozniej czytasz, ze najbardziej popularne tagi to patostrimy i jakies walki patusow. I dochodze powoli do wniosku, ze moze do tego programowania nie trzeba zadnych specjalnych umiejetnosci, moze kazdy przecietny debil moze byc programista? Inaczej tego zjawiska patologizacji rozrywki nie jestem w stanie pojac.
  • Odpowiedz
Piwniczaki klikają w ankiecie że są z branży IT a wy łykacie wszystko ile tu jest programistów XD


@mkk141: Ankieta obejmowała pewnie tez uczniów technikum informatycznego, którzy myśleli, że też będą ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak serio, z tego co pamietam, to ankieta pytala o branżę IT a nie stricte programowanie. IT to całkiem duża i rozległa branża i nawet nie musisz być techniczny, aby w
  • Odpowiedz