Wpis z mikrobloga

#!$%@? mireczki pomocy xD w skrócie kupiłem furę za 10k, po tysiącu kilometrów mi zdechła, okazało się że silnik zassał olej czy coś takiego, da radę to podciągnąć pod wadę ukrytą? Gościu oczywiście zachwalał że silnik zdrowy itd. Mechanik mi naprawę na 5k wycenił i sam niewiem co robić
#motoryzacja
  • 76
  • Odpowiedz
@lubielizacosy: teraz to za wszystko jest jak za złoto...
Ze swiftem 2005r podjechałem bo na przeglądzie kilka rzeczy wyszło i za zrobienie hamulców z tyłu, wymiana oleju + filtry + coś przy przegubie wyciekało ~3,5k naprawa xD
  • Odpowiedz
Sąsiad wygrał w sądzie podobną akcję, ale to dla cierpiliweych i koszta będą większe niż naprawa. Klincz.


@Marek_Tempe: Koszty zwraca przegrany więc to jest kwestia czy da się wygrać taką sprawę.
  • Odpowiedz
@stary_na_wersalce: oby tylko mechanik nie musiał wymieć jeszcze wszystkich 4 skrzyn biegów ( ͡° ͜ʖ ͡°) wada ukryta po 10k km? Widziałem mniejsze przebiegi nowszych aut z gorszymi usterkami jak użytkownik nie potrafi jeździć.
  • Odpowiedz
@stary_na_wersalce: Panie, 1k km, ciężko mi ocenić czy to dużo czy mało XD W ile czasu tyle przejechałeś? Mogą to być jedna trasa nad morze, lub dwa miesiące dojazdów do pracy. Jak już minął miesiąc+ od zakupu to raczej nic nie ugrasz.
  • Odpowiedz
) wada ukryta po 10k km?


@Sisal: umiesz czytać ze zrozumieniem?

Można mieć pecha i np wydmucha ci uszczelkę, albo #!$%@? sobie skrzynie biegów


@picasssss1: można, ale jak gość pisze że ostre ingerencję, powkladane na sztukę itd to przypadek? Albo celowe działanie albo zrobione byle było i sprzedać, a niech sie martwi następny. W obu przypadkach sprawa dla rzeczoznawcy a następnie sąd.
  • Odpowiedz
@picasssss1 to nie jest prawda, sprzedający powinien udać się do mechanika przed sprzedażą i dowiedzieć się co jest ewentualnie do zrobienia i poinformować o tym kupującego. Wszystko inne jest wadą ukrytą i można to w sądzie wygrać jak komuś zależy.
  • Odpowiedz
Ze swiftem 2005r podjechałem bo na przeglądzie kilka rzeczy wyszło i za zrobienie hamulców z tyłu, wymiana oleju + filtry + coś przy przegubie wyciekało ~3,5k naprawa xD


@bartez_94: o hui, serio takie ceny są? Nie wiem bo od lat jeżdżę do swoich ziomków, którzy sobie dorabiają po godzinach i np. ostatnio za serwis po kupnie czyli w tym przypadku wymianę kompletu hamulców (x4 klocki i tarcze), filtrów (kabinowy, powietrza, oleju),
  • Odpowiedz
@stary_na_wersalce: kupiłeś furę za 10k, czyli innymi słowy kupiłes 20 letniego gruza i dziwisz się, że coś się #!$%@?ło po 10k km? takie auto może się w każdej chwili zepsuć, starość nie jest wadą ukrytą. z ciekawości, co to za auto?
  • Odpowiedz