Wpis z mikrobloga

@Krzakol:

6 lat trwają badania środowiskowe i pozwolenia :D


No czyli standardowy czas jak w przypadku każdej takiej inwestycji. Sprawdź sobie jak to wygląda w przypadku pierwszej lepszej autostrady. Jeśli cię ten czas dziwi to znaczy, że nie masz pojęcia o procesie inwestycyjnym.
@aarahon

inwestycja jest na etapie budowy czy planowania Proste pytanie, odpowiedz


partyjny beton PO to jednak stan umysłu xD
Planować i budować to se możesz babki z piasku w piaskownicy.
Ej Mati, już nie lubimy twitterowych kontekstów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skoro zostały dodane to znaczy, że wypowiedź została uznana za nieprecyzyjną lub manipulującą i taki ten wysryw w istocie jest.


@aei9077: umiesz odpowiezieć na temat?
@aei9077: ale coś wybudowali? Można to zobaczyć?

Projekt CPK zaczął się w 2017 roku. Przez ten czas pis miał pełną władzę w państwie. Zamiast doprowadzić projekt do końca - jak w międzyczasie Turcja z 2x większym lotniskiem - to oni dumają, zdobywają pozwolenia od siebie samych i przesyłają papierki z jednego urzędu do drugiego. Przez te lata ty i ja tylko płacimy urzędnikom.
Projekt jest przeceniony i tyle, nic dziwnego, że
@Wap30: Z Twojego linka.

Gotowy jest projekt koncepcyjny terminala i dworca CPK, a w przygotowaniu projekt budowlany.


Przepisy które przytoczyłeś mówią

Prace przygotowawcze mogą być wykonywane tylko na terenie objętym pozwoleniem na budowę lub zgłoszeniem.


Skoro nie ma projektu, to pozwolenia na budowę też raczej nie ma, więc budowa samego lotniska się jeszcze, w myśl przytoczonych przez Ciebie przepisów, nie zaczęła.

Rozbiórki, odwierty, budowa zaplecza.


@Wap30: Rozbiórki i odwierty to
@Wap30: Nie pomijam. Napisali o pracach przygotowawczych, a potem wymieniali prace, które nie są wymienione w prawie budowlanym w cytowanym przez Ciebie artykule. Może użyli tego określenia w potocznym znaczeniu. Ty z kolei powołałeś się na prawo budowlane, a tam jest to dokładnie określone. ¯\(ツ)/¯
czy wysiedlenia w sumie i tak można podpiąć pod BUDOWĘ


@Szalom: a ślimaka jako rybę, marchew jako owoc a przebranego faceta jako kobietę.

1. Więc budowa na wczesnym etapie już trwa

2. Tak Tuskowi chodzi o to że pewnie powinna być debata o przerwaniu/kontynuacji PROJEKTU

3. Jakby na takim podobnym etapie był projekt drogi i też byłyby z nim związane różne kontrowersje to też by się mówiło o przerwaniu budowy


@
to oznacza, że jeszcze dzisiaj wykopki przebierały nogami z podniety na widok twitta Tuska, a teraz nastała weryfikacja inteligencji


@Topik55: no i op nie zrozumiał ale to mu wytknąłem, nie wiem po co mi to piszesz.
jak najbardziej w procesie budowy.


@Manioza: to nie jest odpowiedź na moje pytanie.

Niestety widać, że rząd czeka na ten audyt jako na podkladke, żeby uwalić te inwestycje


@Manioza: popieranie CPK to jednocześnie popieranie właścicieli gruntów które mają zostać wykupione pod CPK. Właściciele tych gruntów wspierali kampanię polityków pis żeby im pomogli przy zyskownym wykupie tych gruntów. Jak dla mnie takie działania są do uwalenia. A według Ciebie?