Wpis z mikrobloga

  • 0
@Ark00 Akurat wczoraj oglądałem taki film na YouTube https://youtu.be/HFWNo72hh0w?feature=shared

Ja osobiście się nie zgadzam z taką argumentacją jak w tym filmie, bardziej skłaniam się ku tej z komentarzy, ale jestem zwykłym rowerzystą.

Chociaż będąc pieszym, rowerzystą, kierowcą to w zależności od obecnie używanego środka transportu lub też nie to zazwyczaj denerwują mnie zachowania innych grup.

Np. będąc pieszym irytują mnie rowerzyści jadący chodnikiem, gdzie po drugiej stronie mają ładną, asfaltową ścieżkę...
  • Odpowiedz
Bo oni maja KRENING czego urwa nie rozumisz.


@xyz_xyz

Po prostu #!$%@?, wsiądź na szosę i przeleć się tym gównem po prawej ze średnią 30kmh mijając z przeciwka innych wariatów co wybrali ten sam idiotyczny sposób by się zabić.


@4x80

Prawo drogowe nie rozróżnia roweru na typy, obowiązuje on wszystkiego rodzaju rowery tak samo i jasno mówi, gdzie mają się znajdować.

A wskazywanie, że ma się jakiś Krening, szosę czy jakikolwiek inny
  • Odpowiedz
@Ark00: Gdybym ja nagrywał każdego uczestnika ruchu drogowego co łamie przepisy i wrzucał na wypok to dostał bym bana za spam. Kierujesz pojazdem który jest kilkukrotnie szybszy niż pedalarze, wrzucarz kierunek, patrzysz w lusterka i dzida do przodu, tymbardziej że masz przerywane i pustą drogę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
indyferentne z punktu widzenia prawa. Cool. Widać z logiką średnio u ciebie.


@Tamerlan: widzę że ty z kolei tyle szarych komórek poświęciłeś na zapoznanie się z trudnym słowem, że zostały tylko dwie na zależność pokroju: zgodnie z prawem: dobrze, niezgodnie: źle.

Czy ignorownie przepisów jest niebezpieczne? Oczywiście w ogólności nie. W tym kontekście, nie znam odpowiednich statystyk, nie wiem czy takie istnieją, ale w moich obserwacjach - większość niebezpiecznych sytuacji które
  • Odpowiedz
  • 0
Gdybym ja nagrywał każdego uczestnika ruchu drogowego co łamie przepisy i wrzucał na wypok to dostał bym bana za spam


@Skillez_: no tak to prawda, ale dosyć regularnie jednak wchodzą różne wykroczenia na główną/w gorące
  • Odpowiedz
@lomszyk: o, to jest doskonały przykład.

@Tamerlan: Taka droga mogłaby mieć ileś kilometrów - i jak najbardziej legalnie może sobie po niej jechać na przykład jakiś emeryt na ryby na składaczku dziesięć na godzinę.

Samochód który by na takiej drodze spotkał jadącego poprawne i zgodnie z przepisami rowerzystę, nie ma prawa go wyprzedzić. Nie może zmienić pasa, według kodeksu może wyprzedzić rowerzystę bez zmiany pasa ale pod warunkiem że zachowa
KEjAf - @lomszyk: o, to jest doskonały przykład. 

@Tamerlan: Taka droga mogłaby mieć...

źródło: image_2024-04-14_174818603

Pobierz
  • Odpowiedz
@G06DbT: Najgorsze jest to, że kiedy takich debili wyprzedzisz, a trafisz na światła, to te tępe #!$%@? staną przed tobą, żebyś znowu musiał debila na rowerze wyprzedzić.
  • Odpowiedz
W tym kontekście, nie znam odpowiednich statystyk, nie wiem cz


@KEjAf: czyli nie wiesz i nie bardzo potrafisz argumentować swoje żale.

Ok. Bardzo mi się to podoba, pokazuje, że nie mam z kim i czym dyskutować.

W twoim dwuneuronowym rozumieniu, jak się domyślam, jeśli rowerzysta jedzie po jezdni obok której nie ma ścieżki rowerowej to jest bezpieczny bo nie łamie prawa, a jeśli obok jest ścieżka rowerowa to nagle ten sam
  • Odpowiedz
@KEjAf: no I fajnie pytanie, tylko ja zawsze czekam na legalna możliwość wyprzedzanie. Czy chodzi o traktor czy rowerzystę.

Więc dzięki za to pytanie, ale codziennie z pracy mam odcinek z zakazem wyprzedzania, podwójna ciągłą, pod gorkę i rowerzystami na jezdni przy aurze jak dziś. I po prostu jadę za nimi aż będę miał ten moment, gdy mogę.
  • Odpowiedz
  • 1
No więc taka grupa 10+ gości pędzących 30-40km/h lub więcej nawet, paradoksalnie jest bardziej bezpieczna dla otoczenia jadąc ulicą, niż mieliby taką prędkością jechać po tak wąskiej ścieżce. A dla pojazdów silnikowych jadą na tyle wolno, że wyprzedzenie ich nie sprawi raczej nikomu najmniejszego problemu.

Jak dla mnie to taki dosrywanie się na siłę.


@bary94pl: wiesz co sobie myślę? Paradoksalnie powinni jeździć drogami przy których nie ma ddr, wtedy nie ma
  • Odpowiedz
  • 0
Przede wszystkim to ty wytłumacz mi co robisz z telefonem w łapie prowadząc samochód?


@KrwawyPacyfista: tworzę kątęt na wykop, w sumie białek powinien mi za to płacić
  • Odpowiedz
  • 1
czytam komentarze tutejszych pedalarzy i nóż otworzył mi się w kieszeni, je*ani podludzie


@Piospi: kolega galanciarz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz