Wpis z mikrobloga

Ale wam teraz zapodam #logikarozowychpaskow

Gadam ze znajomą z pracy. Mówiłem jej, że działałem kilka msc temu na #tinder , że byłem teraz na szybkich randkach. Wywiązał się między nami taki dialog:
(O)na: po co ci te apki randkowe i speed datingi? Nie możesz poznać kogoś NORMALNIE?
(J)a: na imprezy dyskoteki nie chodzę. Jak czasem jakiś znajomy zaprosi mnie na domówkę to tam ze wszystkimi znamy się jak łyse konie.
O: to nie trzeba chodzić na dyskoteki, można poznać kogoś na mieście
J: Nie mam takich skilli i chęci, aby zagadywać do obcych bab na mieście, a żyjemy w takiej kulturze, że to faceci podrywają, zagadują, a dziewczyny się zgadzają bądź nie.
O: nie trzeba zagadywać obcych dziewczyn na mieście, można poznać kogoś NATURALNIE, bez wymuszania.
J: A jak poznałaś swojego obecnego faceta?


#zwiazki #podrywajzwykopem
  • 81
  • Odpowiedz
Do mnie jakiś czas temu zagadał niebieski na przystanku. Nie dałam numeru, ponieważ jestem w związku, a dodatkowo on nie był w moim typie.


@podomka: Jak jesteś w stanie stwierdzić, że ktoś nie jest w twoim typie przy samym zagadaniu? No chyba, że jak typowa p0lka patrzysz tylko i wyłącznie na wygląd to wtedy okej.

Dlaczego nie poznasz nikogo w pracy?


@podomka: Ciekawe jaką poradę masz dla ludzi pracujących zdalnie
  • Odpowiedz
@2-aminopirydyna ja też pracuje zdalnie, ale 1-2 razy w miesiącu wpadam do biura. Poza tym są też integracje w firmach. Kazdy ma swój typ faceta/kobiety. Nie patrzę tylko na wygląd. Patrzę na wygląd, na charakter i na wspólne cele.
  • Odpowiedz
@podomka: wg mnie tu nawet nie ma co badać, lepiej od razu założyć, że z ludźmi z pracy pozostaje się na stopie koleżeńskiej. Z tego może być zbyt duży kwas.

Paradoksalnie z mojej rady może być podwójnie pozytywny skutek, z jednej strony nie robisz kwasu w pracy, a z drugiej, jako osoba, która się nie napala na wszystkich w koło, stajesz się kimś bardziej atrakcyjnym
  • Odpowiedz
nauczyć się szybko identyfikować na co warto zwracać uwagę czy o co zapytać szybko na randce.


@Kitku_Karola: No nie wiem, przecież feedbacku z czegoś takiego nie dostaniesz :D
  • Odpowiedz
@fervi ale po co Ci feedback? Gadając z ludźmi uczysz się jak reagują na dane pytanie, albo po prostu zaczynasz identyfikować co Ty potrzebujesz wiedzieć o drugiej osobie na randce. Ja na tych speed dating nauczyłam się że pytanie „co lubisz robić w wolnym czasie?” Jest idealne by odsiewać dziwnych ludzi. Jesli ktoś nie wie jak na to odpowiedzieć, albo rzuca „siłownia, podróże i samorozwój” to wiedziałam że z takowymi nie mam
  • Odpowiedz
Jesli ktoś nie wie jak na to odpowiedzieć, albo rzuca „siłownia, podróże i samorozwój” to wiedziałam że z takowymi nie mam po drodze po prostu i w te 5 minut już wiedziałam na kim się w ogóle nie skupiać i z kim randki są bez sensu.


@Kitku_Karola: Ooo, to ciekawe, czemu?

To jak mnie ludzie odbierali ogólnie i ich feedback mnie średnio obchodzi bo większość mężczyzn co tam była na pewno
  • Odpowiedz
@Kitku_Karola: A jesteś w związku? Ja uważam, że vibe czy chemia to właśnie podstawa do udanego związku. Jak ktoś ma tylko jakieś wspólne zainteresowanie to możesz sobie go wziąć np. na siatkówke jako kolegę i tyle bo nic z tego nie będzie. Wiadomo, że ogromna różnica charakteru to kłopot, ale jeśli fajnie się dogadujesz z daną osobą to inne zainteresowania nie są przeszkodą.
  • Odpowiedz
@fervi Pua czy manipulacje zadziałają tylko by doprowadzić do pierwszej randki ale raczej nie uda Ci się żyć latami i manipulować non stop kobietą. Co mądrzejsze po pierwszej randce może maks 3 się zorientują że coś jesteś dziwny, a co głupsze czy mniej spostrzegawcze po kilku miesiącach.

Co do „siłownia, podróże i samorozwój” to brzmi jak typowy tekst kogoś z PUA co chce pokazać że jest światłym człowiekiem poprzez podróże, aspiruje do
  • Odpowiedz
@Nano22 jestem w związku i szukając wg celów życiowych, zainteresowań i cech charakteru wyszłam tysiąc krok lepiej niż kiedy wybierałam po tym vibe/chemii bo wtedy serio narcyzi super wyglądają na tle zdrowych ludzi. Często osoby wartościowe ale trochę zakompleksione czy niepewne siebie wypadają źle w pierwszym wrażeniu ale podobieństwa pomagają wydobyć z tej osoby to kim są naprawdę i jak wiele nas łączy.
  • Odpowiedz
Co do „siłownia, podróże i samorozwój” to brzmi jak typowy tekst kogoś z PUA co chce pokazać że jest światłym człowiekiem poprzez podróże, aspiruje do zarabiania pieniędzy poprzez samorozwój, dba o swoje zdrowe poprzez siłownię


@Kitku_Karola: Wow. W sensie ja chodziłem na basen i teraz się zastanawiam czy mówiąc o tym jestem skreślony XD Na siłkę chodze, ale z rana ...

Ja nie szukałam bankomatu


@Kitku_Karola: Wow - ciekawe czy
  • Odpowiedz
@rales: no ale laska dobrze Ci powiedziala, czesto rozmowa zaczyna sie od smalltalku w takich miejscach jak ta kolejka do lekarza, Pani ostatnia? Tak - powoli ta kolejka idzie itp itd pogadacie 20-30 min w tej kolejce i latwo wtedy zapytac o numer. Lasce chodzilo o to ze sa naturalne dialogi miedzy ludzmi nie zaczynajace sie od pytania o kontakt wlasnie.
  • Odpowiedz