Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko194
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

478

W Polsce powstanie najnowocześniejsza fabryka rowerów w Europie

W Polsce powstanie najnowocześniejsza fabryka rowerów w Europie

W Polsce, w województwie podkarpackim powstanie najnowocześniejsza fabryka rowerów w Europie. Polska firma ROMET chce zostać czołowym producentem rowerów w Europie.

ralf-szer
ralf-szer
z
investmap.pl
dodany: 01.07.2024, 05:57:45
  • #
    ciekawostki
  • #
    rower
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    inwestycje
  • 181
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Polska fabryka rowerów Romet
awres
z youtube.com
  • 2
Chińska firma romet
Darko69
z auto-swiat.pl
  • -1

Komentarze (181)

najlepsze

kamil-tumuletz
kamil-tumuletz
01.07.2024, 08:59:39 via iOS
  • 191
Ale wynagrodzenia też będą na wysokim poziomie prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°) prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego podkarpacie bo piękne widoki i czyste powietrze prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dostali 100mln z naszych podatków i odpalą fabryke za 100mln - jakby ktoś pytał
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

przeciwko78
przeciwko78
01.07.2024, 10:34:58 via Android
  • 77
@kamil-tumuletz nie zapłacą więcej niż muszą, to chyba logiczne.
  • Odpowiedz
przeciwko78
przeciwko78
01.07.2024, 10:37:38 via Android
  • 11
@kamil-tumuletz dobrze że o tym pomyślałeś, musimy im to koniecznie jakoś przekazać.
  • Odpowiedz
jeanpaul
jeanpaul
01.07.2024, 10:57:58 via Wykop
  • 80
Wyciekly zdjecia najnowszego modelu:
jeanpaul - Wyciekly zdjecia najnowszego modelu:

źródło: romet-jubilat-lux-zielonka-sprzedam-547582786

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

umcumcumcbejbe
umcumcumcbejbe
01.07.2024, 11:10:20 via Wykop
  • 13
@jeanpaul: xDDD nie no ostatnio kupiłem rometa w sumie to nie odbiega niczym od tych francuskich czy tam hiszpańskich
  • Odpowiedz
Errad
Errad
01.07.2024, 12:15:04 via Wykop
  • 14
ja tam jezdze na damskim scottcie, i nawet nie wiem kto go robi.


@jeanpaul:
Jak masz naklejkę "Made in Netherlands" to Polacy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Lufio
Lufio
Lufio
01.07.2024, 07:42:49 via Wykop
  • 74
a w lubuskim jedna z najwiekszych montowni rowerów w PL właśnie staje na krawedzi bankructwa
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Harry_Callahan
Harry_Callahan
Harry_Callahan
01.07.2024, 09:05:56 via Android
  • 12
@zobq zapewne Sprick w Świebodzinie
  • Odpowiedz
misstrant
misstrant
01.07.2024, 10:55:40 via Wykop
  • 38
Sprick w Świebodzinie


@Lufio:

17.07.2023 22:54

Były pracownik

Że ta firma jeszcze jakoś ciągnie to aż dziw. Zero zarządzania od góry do dołu. Dyrektor nie obecny a reszta drży przed Niemcem i jego wymysłami,oby tylko nie wpadł znów w furię. Zero poszanowania dla pracownika tylko obarczanie go winą za wszystko. A do tego rozpoczęli etap zwolnień pod byle pretekstem bo muszą zrobić redukcję zatrudnienia. Nikomu nie polecam tam pracować, szkoda
  • Odpowiedz
ameneos
ameneos
01.07.2024, 10:54:54 via Android
  • 32
Dopiero co Kross zaczął produkować w Polsce ramy karbonowe jako jedyny czy jeden z nielicznych w Europie.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

czerwonykomuch
czerwonykomuch
01.07.2024, 12:11:07 via Wykop
  • 15
@essos: z doopy, bo nic takiego nie ma miejsca, liczba zwolnień nie odbiega od wieloletniej średniej, a bezrobocie jest rekordowo niskie.
  • Odpowiedz
czerwonykomuch
czerwonykomuch
01.07.2024, 13:15:54 via Wykop
  • 11
@wstanczyk: wow, niesamowite. Dotychczas żadna firma nigdy nic nie przenosiła.
  • Odpowiedz
AleksanderRoz
AleksanderRoz
AleksanderRoz
01.07.2024, 14:36:07 via Wykop
  • 29
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nusch
nusch
nusch
01.07.2024, 15:43:20 via Wykop
  • 4
@AleksanderRoz: na rozwój też przyjdzie czas jak podłączą do tych Rometów chińskie baterie i telemetrie wzorem tego jak to się w Niemczech odbywa
  • Odpowiedz
segbas
segbas
segbas
01.07.2024, 16:44:57 via iOS
  • 3
@AleksanderRoz Lepsze rowery niż nic…
  • Odpowiedz
WladcaPiachu
WladcaPiachu
WladcaPiachu
01.07.2024, 10:47:08 via Wykop
  • 17
Romet produkuje jedne z lepszych ram na Świecie i tylko to. Reszta jest sprowadzana i montowana, ale ramy maja naprawdę dobre;)
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

rychu-nalepa
rychu-nalepa
01.07.2024, 10:59:56 via Wykop
  • 32
@WladcaPiachu: robią też własne koła. Chyba wszystkie firmy tak działają i lecą na osprzęcie wiodącej firmy?
  • Odpowiedz
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
01.07.2024, 11:46:15 via Wykop
  • 29
który produkuje Gianty


@Errad: Ale Giant to marka oryginalnie tajwańska...
A jak ostatnio wjechałem na jedną z niemieckich górek, to aż mi się łezka w oku zakręciła widząc lokalsa na rowerze Romet Huragan...
Trzeba się cieszyć, że firma się rozwija, a nie narzekać, że coś robią.
  • Odpowiedz
Radysh
Radysh
01.07.2024, 11:20:59 via Wykop
  • 13
Nie wiem nie znam się ale miałem Rometa Orkan 1M . Dno, wodorosty i tona mułu. Choć rama faktycznie ok.
Reszta to chińskie odpady produkcyjne.

Przesiadłem się na Krossa Esprit 3.1 i to jest przepaść jakościowa między tymi rowerami.
Kross był 300 zł droższy ale kupiony 4 lata po Romecie.

Nie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

texasranger92
texasranger92
texasranger92
01.07.2024, 11:53:59 via Wykop
  • 7
@Radysh: No i dobrze, Kross to też polska firma, tak jak Kands i Lazaro, osobiscie posiadam też Rometa Orkana 1M i Kandsa Compera, jak za swoją cene uważam, że są naprawde ok
  • Odpowiedz
Radysh
Radysh
01.07.2024, 20:06:33 via Wykop
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Jossarian
Jossarian
01.07.2024, 09:25:50 via Wykop
  • 10
Ciekawe czy przyżydzą na wyżarzaniu ram tak jak w Unibike i będą pękać na spawach. Główny powód dlaczego nie kupuję polskich rowerów ...

"Ramy Unibike wykonane są ze stopu 6061, spawanie znacznie osłabia ten materiał dlatego rama po spawaniu powinna być poddana odprężaniu poprzez wyżarzenie (proces obróbki termicznej w piecu - producenci rowerów użytkowych nie stosują go, gdyż znacznie wpływa na koszt produkcji ram), a jeśli takiego się nie zastosuje należy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Jossarian
Jossarian
01.07.2024, 11:32:16 via Wykop
  • 5
ake to dla ram stalowych... Teraz pora na aluminium...


@arysteasz: Nope. Mowa o spawaniu ram aluminiowych:
https://www.jfkgroup.pl/wyroby-hutnicze/aluminium/aluminium-6061/
  • Odpowiedz
saj
saj
saj
01.07.2024, 12:24:27 via iOS
  • 3
@arysteasz stalowych ram się generalnie nie poddaje obróbce cieplnej w całości po spawaniu. Temat dotyczy Alu.
  • Odpowiedz
zabbii
zabbii
01.07.2024, 14:14:20 via Wykop
  • 5
Ciekawe jak pójdzie produkcja bo rynek rowerowy po covidowych wzrostach sprzedaży jest mega przeładowany sprzętem i nawet giganci wyprzedają magazyny a niektóre sklepy z rowerami nawet te duże padają. A co do samej produkcji to oczywiście, że wszystkiego nie można robić samemu. Na całym świecie producenci rowerów bazują na własnych rozwiązaniach ram, ewentualnie mają własne koła i drobnicę części a napędy kupują od kilku gigantów takich jak Shimano, Sram czy chińskiego L-Twoo
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Inarus
Inarus
Inarus
01.07.2024, 19:45:49 via Wykop
  • 1
@zabbii: Oj tam, jakoś to pójdzie. 100 baniek na przepalenie z NCBR dostaną więc chwilę pociągną. Skończy się okres związania z celem i będzie gotowa montowania z fotowoltaiką do wykupienia. Aaaa do tego czasu będą kosić tych co nie dostali zapomogi.
  • Odpowiedz
balrog84
balrog84
01.07.2024, 11:22:59 via Wykop
  • 5
No i zajebiście. Brawo ROMET.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4306
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3184
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3093
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2666
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2366
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #historia
  • #ciekawostkihistoryczne
  • #zainteresowania
  • #technologia
  • #polska
  • #gruparatowaniapoziomu
  • #nauka
  • #heheszki
  • #wydarzenia
  • #swiat
  • #mikroreklama
  • #informacje
  • #usa
  • #zdrowie
  • #motoryzacja

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking