•  

  pokaż komentarz

  Chyba CERN bardzo chce być zamkniete. Takie herezje szerzą, że to jest az niewyobrażalne!

  •  

   pokaż komentarz

   @BadNews: nie zrobią tego bo globalne ocipienie jest komuś bardzo na rękę ;/

  •  

   pokaż komentarz

   @BadNews:
   @kr10n1:

   Widzę, że daliście się nabrać. Przeczytajcie: http://doskonaleszare.blox.pl/2011/08/CLOUD-i-spin.html

  •  

   pokaż komentarz

   @ghostface: To nie tłumaczy dlaczego podpinasz się pod moje stwierdzenie by znieść limity na emisję CO2 =) nawet z tym ciekawym spostrzeżeniem z innej strony.

  •  

   pokaż komentarz

   @ghostface: ja sie nie znam na meteorologii ale opieram swoje zdanie na dwóch przesłankach.
   1. Meteorolodzy nie potrafią często przewidzieć pogody na następny dzień a próbują nam wmówić że umią symulować klimat na dziesiątki lat.
   2. Na handlu limitami CO2 robi się pieniądze a gdzie się robi pieniądze tam będzie ktoś próbował aby robić je dalej. Potwierdzeniem tego faktu są dane wykradzione jakiś czas temu przez rosyjskich hakerów z brytyjskich uczelni wyższych pokazujące nietuzinkową "rzetelność" prowadzenia pomiarów.

  •  
   g.....k

   +17

   pokaż komentarz

   @kr10n1:
   "Umią" to po francusku czy co?

  •  

   pokaż komentarz

   @kr10n1: Wielokrotnie było tłumaczone, że meteorologia to nie klimatologia. Klimat bada się w inny sposób niż przepowiada pogodę na kilka dni wprzód.

   Potwierdzeniem tego faktu są dane wykradzione jakiś czas temu przez rosyjskich hakerów z brytyjskich uczelni wyższych pokazujące nietuzinkową "rzetelność" prowadzenia pomiarów.

   Tu potwierdzasz swoje niedoinformowanie, bo okazało się, że żadnej afery nie ma, żadnych nieprawidłowości nie było.
   Był ostatnio nawet o tym wykop: http://www.wykop.pl/link/860599/czego-nie-dowiecie-sie-na-wykopie-poklosie-climategate/

   Oczywiście prawda nie jest już tak interesująca jak sztucznie wywoływane skandale.

  •  
   T.............t

   +2

   pokaż komentarz

   @BadNews: nie przejmuj się, zielona bolszewia czuwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @kr10n1: chyba bardziej na kieszeń :P

  •  

   pokaż komentarz

   @kr10n1: ad 1. stosuje się inne modelowanie od tego używanego w przypadku prognozy pogody. Końcowym sprawdzaniem każdego modelu jest próba nakarmienia go danymi z wcześniejszego okresu i weryfikacja wyników z obecnym stanem, np, wprowadza się dane z początku XX wieku i porównuje otrzymane wyniki z rzeczywistymi pomiarami. Jeżeli to działa to jest duża szans, że będzie działać także z innymi danymi i będzie pomocne w przewidzeniu zmian klimatycznych. Inną rzeczą jest zdecydowana nadinterpretacja wyników głównie przez media i wyznawców religii ekologicznych. Według obecnych danych globalne ocieplenie istnieje, podważanie tego bez badań naukowych jest przynajmniej nieprzekonywujące. Co zaś do wpływu człowieka na globalne zmiany klimatu to już sprawa jest dyskusyjna, a próby wpływania na te zmiany poprzez limity CO2 jest po prostu głupie. Przeniesienie produkcji do Chin oczywiście niczego nie zmieni. Jedyną, na razie skuteczną metodą emisji CO2 jest wywołanie kryzysu finansowego:)

  •  
   i......x

   -2

   pokaż komentarz

   @BadNews: prędzej zlikwidują CERN niż zlikwidzują limity CO2 zbyt wiele kasy na handulu emisjami można zarobić. Dochodzą do tego gigantyczne nakłady jakie kraje takie jak Polska są zmuszone ponieść jeżeli będą przestawiać energetykę węglową na elektrownie atomowe lub pedalskie wiatraki

  •  

   pokaż komentarz

   JAWORSKI jest pseudo naukowcem, co udowodniono mu wiele razy wypominając podstawowe błędy - to raz.

   Po drugie, aktywność Słoneczna maleje od 40 lat, zaś temperatury rosną = a więc wpływ Słońca na to co się ostatnio dzieje ... żaden.

   http://doskonaleszare.blox.pl/2009/01/Od-roku-2000-klimat-sie-oziebia.html
   - o Jaworskim;

   http://ziemianarozdrozu.pl/i/upload/zmiany-klimatu-wprowadzenie/temperatura-aktywnosc-sloneczna-co2.jpg
   - Słońce a temp.

   ps. Słońce miało wpływ na "ostatnie" ocieplenia i zlodowacenia, natomiast to co się dzieje od 40 lat, nie ma wpływu bo aktywnośc spada, a temp. rosną.

   ps. jak już nie raz pisałem, w sprawie KLIMATU wypowiadają się deb.ile na wykopie, a wasze argumenty można zbić w 5 sek.
   Najlepszy dowód jest taki, że nawet w podanym linku nie ma tej tezy, jaką opisano w wykopie, a wy to lemingi wykopujecie.
   http://doskonaleszare.blox.pl/2011/08/CLOUD-i-spin.html

   Stan na 18:55 - 400 lemingów :D

   zapraszam do minusowania :)

   ps. jesteście tak podatni na manipulacje, że głowa boli, a coś pieprzycie, że zauważacie ją na każdym kroku buhahhaaa

  •  

   pokaż komentarz

   @Idi0ta: sprawdzenie się modelu na danych z przeszłości znaczy dosłownie nic w stosunku do ich sprawdzenia w przyszłości bo w całej przestrzeni możliwych modeli jest dosłownie nieskończoność takich które się sprawdzą na danych przeszłych a na danych przyszłych nie natomiast jest tylko jedna hipoteza która się sprawdzi na wszystkich. Zupełnie tak samo jak masz nieskończenie wiele prostych przechodzących przez jeden punkt ale tylko jedną przez dwa. Tylko że tutaj masz dużo więcej wymiarów niż dwa, czy trzy. Coś o tym wiem bo podobną tematykę mam w pracy magisterskiej ze sztucznej inteligencji.
   Spotkałem się już z wieloma wiadomościami o badaniach obalających globalne ocieplenie jak i o takich gdzie mówiło się o nadużyciach przy pomiarach przez zwolenników. A jak już wspomniałem wcześniej robienie kasy na globalnym ociepleniu jest dla wielu ludzi wygodne. Pozwala między innymi trzymać w szachu gospodarki mniej rozwinięte bo gdy te dziś nowoczesne były na ich poziomie nie było takich ograniczeń. dzięki temu mogły się one rozwijać bez przeszkód i dzięki temu dziś są na przodzie. Imho to jest gigantyczna hipokryzja nakładać na innych takie limity.
   Dla mnie takie wyjaśnienie aktualnych wydarzeń jest po prostu logiczne do bólu i nie zmienię zdania dopóki ktoś mi nie przedstawi argumentów jeszcze bardziej logicznych

  •  

   pokaż komentarz

   @kr10n1:
   Meteorolodzy nie potrafią często przewidzieć pogody na następny dzień a próbują nam wmówić że umią symulować klimat na dziesiątki lat.

   - wbrew pozorom im dłuższy okres tym łatwiej (nie tyle pogoda co klimat czy zmiany).
   Daj my na to, ja obstawiam, że w grudniu będzie zimniej niż w sierpniu, idziesz o zakład 500 zł?

   Na handlu limitami CO2 robi się pieniądze a gdzie się robi pieniądze tam będzie ktoś próbował aby robić je dalej.

   - uwierz mi, że większe pieniądze by się robiło, gdyby tych limitów nie było. Największe koncerny światowe nie mogą się tak rozwijać, jak by chciały, a to przecież one (żydzi i finansjera) rządzą światem, tak panie spiskowy?

   Nie wiem ile masz lat, ale obecne limity CO2 i ogólnie walka z klimatem powstała w końcu lat 80-tych, gdy cały świat był wtedy nastawiony pozytywnie do zmian. Cały 100%. Udało się zlikwidować smogi, dziurę ozonową (zmniejszyć) itd.
   Były więc sukcesy, ludzie za, politycy tez się przekonali, to machina ruszyła dalej.
   I dopiero, jak pojawiły się koszta ..... to tworzymy propagandę i spisek, że nagle coś przeciw nam.
   Że żydzi, że kasa, że cykliści.
   Standardowy syndrom, zezwalam, ale nie u mnie. Jestem za, ale jak płacić nie trzeba.

  •  

   pokaż komentarz

   @text: a założysz się że średnia temperatura będzie niższa za 100 lat ? nie rozśmieszaj mnie takim argumentem.

   a czytałeś może tę cześć mojej wypowiedzi o krajach mniej rozwiniętych ? Niemcom jest np bardzo na rękę trzymać je w stanie niedorozwiniętym bo nie dość że mniejsza konkurencja to jeszcze mogą sobie wykupywać banki, zakładać hipermarkety i to wszystko z pocałowaniem ręki.

   mam wystarczająco dużo żeby widzieć jak na każdym kroku ktoś mi próbuje wcisnąć jakiś kit dlatego jak widzę takie akcje w które się pakuje dużo pieniędzy zawsze biorę pod uwagę że jest jakieś drugie dno. A stawianie polityków jako wzoru ludzi podejmujących słuszne decyzje wywołało u mnie pusty śmiech.

   Cyklistą sam jestem więc znów nie trafiłeś ;]

  •  

   pokaż komentarz

   @kr10n1:
   a założysz się że średnia temperatura będzie niższa za 100 lat ? nie rozśmieszaj mnie takim argumentem
   - klimat prognozuje się przez poznawanie czynników. Dynamika (jak w pogodzie) to inna bajka.

   Niemcom jest np bardzo na rękę trzymać je w stanie niedorozwiniętym bo nie dość że mniejsza konkurencja
   - konkurencją to dla Niemców sa kraje właśnie gorzej rozwinięte, gdyż te oferują tanią siłe roboczą;

   mogą sobie wykupywać banki, zakładać hipermarkety i to wszystko z pocałowaniem ręki
   - sprzeczność logiczna. By zakładać markety i banki i mieć potem z tego zyski, potrzeba BOGACĄCYCH się klientów, gdyż wtedy rośnie zysk. Nikt nie kupi tylko dlatego, by wtopić kasę na kupno.
   Twoja sprzecznośc logiczna wynika z tego, że na bieżąco wymyślasz sobie tezy, bo pasującej tobie wizji świata.

   akcje w które się pakuje dużo pieniędzy zawsze biorę pod uwagę że jest jakieś drugie dno
   - jeszcze 5 lat temu to światem rządziły pieniądze .... ale firm "ropnych" i przemysłowych. Dziś nagle rządzą inni .... a mnie się wydaje, że po prostu nie zauważasz tego dna, to po obu stronach są gigantyczne pieniądze, ty zaś wypominasz tylko 1 stronę.

   A stawianie polityków jako wzoru ludzi podejmujących słuszne decyzje wywołało u mnie pusty śmiech.
   - gdzie tak napisałem, bo mi się wydaje, że jesteś wtórnym analfabetą. Jedyne co napisałem, że politycy głosują tak, jak wyczują klimat, a ich decyzje są często kilka lat spóźnione, niezależnie czy głosują w sprawie słusznej czy nie.
   Ruch zmian nie zaczynał się od polityków, tylko od ludzi i organizacji, politycy po kilku latach zebrali się pierwszy raz w Rio w 1992.

   Cyklistą sam jestem więc znów nie trafiłeś
   - na szczęście, nie ty decydujesz, w co kto trafia.

  •  

   pokaż komentarz

   @text: "- uwierz mi, że większe pieniądze by się robiło, gdyby tych limitów nie było. Największe koncerny światowe nie mogą się tak rozwijać, jak by chciały, a to przecież one (żydzi i finansjera) rządzą światem, tak panie spiskowy ?"

   Widzę że Ty jesteś specjalistą nie tylko od klimatu ale od wszystkiego. Gdzie poza Europą masz jakieś limity CO2? W USA? W Chinach? W Amer. Płd.? Nigdzie. Większe pieniądze by się robiło gdyby tych limitów nie było? Wytłumacz mi to bo nie jestem w stanie tego pojąć. Kto by robił te większe pieniądze, bo raczej nie "elyta" rządząca? Żydzi i finansjera to raczej branża bankowa, więc oni te limity mają w głębokim poważaniu bo raczej one ich nie dotyczą. Swiatowe koncerny mają się dobrze i z roku na rok systematycznie rozwijają się i powiększają swoje zyski.

   Jednym z tych, którzy dorobili się na walce z GO był Al Gore. Chłop zebrał nawet kilka nagród w tym Nobla za swoje osiągnięcia. A oto cytat z jednej z jego książek:
   "Dowiedzieliśmy się, na przykład, że w niektórych miejscach w Polsce dzieci regularnie zabiera się pod ziemię do głębokich kopalni, by mogły odpocząć od gazów i zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu".

  •  

   pokaż komentarz

   @DonHash:
   W USA? W Chinach? W Amer. Płd

   wpisz sobie w google: chiny stawiają na ekologię i potem tak samo z USA.
   Zobaczysz ile jest wyników.

   To, że afryka czy inne biedne kraje nie są w pierwszym szeregu, to zrozumiałe. Biedne kraje są biedne, bo zawsze są 2 kroki do tyłu. Jeżeli biedę chcesz stawiać za wzór to gratulacje. Oni muszą czerpać wzorce od innych i ktoś musi dać przykład.
   Chyba się zgodzisz, że oczyszczalnie ścieków to dobra sprawa?
   W Afryce ich praktycznie nie masz, wszystko wali się do rzek. Zobacz tez rzeki w Indiach, miliard ludzi i miliardy ścieków.

   Przeciez taniej dla UE nie bawić się w oczyszczanie, bo to koszta .... bierzmy przykład z Afryki i innej biedy .... tak?
   Pomyśl zanim coś napiszesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @text: A o czym my pisaliśmy? O ściekach w rzekach czy o limitach CO2, bo wydaje mi się że o tym drugim? Jasne że oczyszczanie ścieków to dobra sprawa. Chiny zaczynają stawiać na ekologie ale takiego czegoś jak limity CO2 u nich nie ma. To samo w Ameryce płd.Chiny dopiero przymierzają się do ich wprowadzenia. Kiedy i czy w ogóle to zrobią, nie wiadomo. Tylko mi nie mów że UE na wprowadzeniu limitów straciła i musi do tego interesu dopłacać.
   "Biedne kraje są biedne"- nie no co Ty opowiadasz. Pewnie murzyni są czarni a woda jest mokra.

   Sam pomyśl zanim coś napiszesz.

 •  

  pokaż komentarz

  Uwielbiam takie znaleziska. Po prostu uwielbiam. Wspaniale czyta się skrajnie niemyślących lemingów którzy lykają takie bzdury mimo kilku odnośników prostujących to jako inf. nieprawdziwą. Uwielbiam hipokryzję wykopowych paranoików, którzy każde doniesienie rzekomo potwierdzające cokolwiek na temat ich teorii spiskowych wykopują aż się sypią iskry, ale znalezisko Ardala o poklosiu climategate zostawiają w wykopalisku. Jedynym moim marzeniem jest jeszcze mieć kiedyś okazję zobaczyć minę takiego spiskowca jak się w końcu zorientuje jakim jest lemingiem i to z tych najcudowniejszych, nazywających innych lemingami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: i kto to mówi? Człowiek, który wszystkim o odmiennych poglądach w sprawie homoseksualizmu zarzuca homofobię?

  •  

   pokaż komentarz

   @noway: Nie, nie wszystkim. Często na spokojnie i merytorycznie rozmawiam z kimś kto jest przeciwny adopcji, czy związkom partnerskim. Ale ktoś kto odrzuca fakty naukowe jak to, że homoseksualizm nie jest chorobą i wyskakuje z obrażaniem ludzi nazywaniem ich chorymi, zboczonymi, dewiantami, czy pedalami to niech sp@%@%#!a.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ryu: Widziałem jak zarzucasz komuś homofobię mimo, że miał po prostu inny pogląd, to chyba wczoraj było.

   Wracając do clue sprawy. Tak samo jak Ty wiesz, że homoseksualizm nie jest chorobą (ja zersztą też nie uważam go za chorobę), ja wiem, że człowiek nie wpływa na klimat w żadnym znaczącym stopniu i niestety, ale beton intelektualny nie potrafi przyjąć tego za fakt. Tylko widzisz, ja aby dojść do swojego stanowiska w sprawie homoseksualizmu, nie potrzebowałem oficjalnego stanowiska WHO, nie było ono dla mnie żadną wykładnią w tej sprawie. Tak samo nie jest wykładnią w sprawie klimatu CERN, czy IPCC.

  •  

   pokaż komentarz

   @noway: Na chlopski rozum niektóre rzeczy można spokojnie zrozumieć, ale w jaki sposób możesz zbierać wiedzę na temat zmian klimatycznych jeżeli nie od ekspertów, którzy je badają i mierzą?

 •  
  m...........a

  +10

  pokaż komentarz

  ''So far, as the team describes in their paper published in Nature, there appears to be some evidence of aerosol creation, but not enough to account for cloud formation, and thus there’s no evidence yet to show that cosmic rays have an impact on global temperatures.'' za psychorg bardzo tendencyjne, wiec zakop: informacja nieprawdziwa.

  A tu oryginalny art w nature

 •  
  K.....k

  +8

  pokaż komentarz

  Tytuł: "CERN: ludzie nie mają wpływu na klimat"

  a w tekście:
  "Skoro para wodna i chmury są podstawą w modelowaniu klimatu, może to oznaczać, że większość modeli klimatycznych trzeba zrewidować, a człowiek ma na klimat mniejszy wpływ, niż się powszechnie sądzi."
  "Dr Kirkby z CERN podkreśla, że otrzymane w symulatorze cząstki są jeszcze zbyt małe, aby przesądzać, jak wielki wpływ na klimat ma promieniowanie z kosmosu. Ale coś jest na rzeczy."

  Ale lemingi czytają co najwyżej tytuł i od tej pory będzie sporo osób twierdzących, że według CERN-u ludzie nie mają wpływu na klimat...